Minecraft Server Nasıl Kurulur? ( Hamachi + Ücretsiz ) 1.16.3

1.16.3 sürümünü oynuyorum ve arkadaşlarımla minecraft oynamak istiyorum, hamachi ile nasıl server açabilirim?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle hamachi'yi indirmeniz gerekiyor.

    Kurulumu yaptıktan sonra Hamachi'yi açıp " Mevcut bir Ağ'a katıl ", ya da "  Yeni bir Ağ oluştur " diyeceksiniz. Biz yeni bir ağ oluşturarak işe başlayacağız. Sizden kayıt olmanızı ister ise kayıt olarak devam edin.

    Ağ oluşturma sekmesinden, Ağ kimliğinizi ve Şifreyi girerek oluştur seçeneğine basın.

    Artık Hamachimiz hazır.

    Şimdi Aşağıda ki Linkten Minecraft 1.16.3 server dosyasını indirin.

    İndirdiğiniz server dosyasını masaüstünde yeni bir klasör oluşturarak içine atın.

    Server dosyasını çift tıklayarak çalıştırın.

    Klasör içerisinde oluşan eula.txt dosyasını açıp " eula = true "  yapın ve kaydedin.

    Şimdi tekrar server dosyasını çift tıklayarak açın.

    • Time elapsed: xxx
    • Done

    yazdığı zaman server'imiz aktif olmuş demektir.

    Şimdi Server ayarlarını yapma zamanı.

    Klasördeki server.properties dosyasını sağ tıklayıp birlikte aç seçeneğinden " Not Defteri " ile aç diyelim.

    • Eğer Premium'suz giriyorsanız aşağıya inip online-mode kısmını bulup, true yerine false yapmanız gerekiyor.
    • Motd kısmına serverinizin ismini yazabilirsiniz.
    • Max-Players kısmını servere girebilecek maksimum kişiyi belirler.
    • Serverde PvP'nin kapalı olmasını istiyorsanız pvp=true yerine pvp=false yapın.
    • Zorluğu ayarlamak istiyorsanız Difficulty kısmından, Easy, Normal, Hard şeklinde değiştirebilirsiniz.

    Şimdi en önemli ayara geldik. Server-ip kısmına hamachi IPv4 adresini yazacağız.
    Hamachi kısmına gelip IP adresi yazan kısma sağ tıklayıp IPv4 Adresini kopyala seçeneğine tıklayın ve Server.Properties dosyasından server-ip'yi bulup yapıştırın.

    Ve bu IP adresini kopyalayıp Doğrudan bağlan ya da sunucu ekle kısmına yapıştırıp gir diyoruz. Ve server tamam.

    Gördüğünüz gibi server aktif durumda. Lan üzerinden açtığı için düşük hızlı internetlerde lag sorunu olabilir.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Ben o kadar uğraşmak yerine Aternosu tercih ederim ama onunda açılma problemi var modlu survival oynayacaksıan aternos daha iyi bir seçim talha9797 3 yıl önce
    • Uğraşmalık bir şey yok, alt tarafı hamachi ile server dosyası indirilecek ve gereken ayarlamalar yapılacak. Aternos'u herkes biliyor zaten, bu bir alternatif. @talha9797 hydra 3 yıl önce
    • Ben yöntem sundum, isteyen kullanır isteyen kullanmaz. @talha9797 hydra 3 yıl önce
    • ben vaz geçtim en iyi seçim hamachi talha9797 3 yıl önce