Minecraft this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatasının çözümü nedir?

Minecraft kurmak istiyorum ama kurulum için Minecraft.exe dosyasını tıkladığımda this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatası alıyorum. Hatanın çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Minecraft this application requires a java runtime environment hatasının çözümü nedir?

    Minecraft çalışmak için java yazılımına ihtiyaç duyar. this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatası bilgisayarda Java yüklü değil anlamına gelir.

    Bu hatayı çözmek için bilgisayara Java yüklenmelidir. Minecraft kurulum sırasında Minecraft Launcer adında bir program çalıştırır. Minecraft Launcer Java tabanlıdır bu sebepten mutlaka javayı indirmeli ve kurmalısınız.

    Minecraft this application requires a java runtime environment hatasının çözümü:

    Java'nın bilgisayara yüklenmesi

    1. Buradan java runtime environment indirin: java runtime environment indir
    2. Açılan sayfada Ücretsiz Java indirme linkine tıklayın.
    3. İşletim sisteminize göre indirme otomatik başlayacaktır. Eğer Java indirme otomatik başlamazsa o zaman size 3 tane seçenek sunulacak:
      Windows Çevrimiçi
      Windows Çevrimdışı - 32 Bit bilgisayar için bunu tıklayın ve indirme başlasın.
      Windows Çevrimdışı (64 bit) bilgisayarınız 64 bitse bunu yükleyin: Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım?
    4. jre-8u191-windows-i586 gibi bir ada sahip dosya inecek.
    5. Dosyayı çift tıklayın ve yükleme başlasın.
    6. Kurulumda sadece Install / Yükle gibi bir buton olacak tıklayın ve kurulum başlasın.

    Java kurulumu bittikten sonra artık Minecraft kurmaya başlayabilirsiniz. Artık Minecraft this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatası çözülmüş olacak.

    Minecraft pc üzerinde çalışırken Java programını kullanır. Java bir programlama dilidir. Pek çok oyun ve program Java ile yazılmıştır. Java ile yazılan bir programın çalışması için o bilgisayar veya tablette Java yüklü ve aktif olmalıdır.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @hakan mcpe androidde java gerekiyor mu? ozgurlol 5 yıl önce
    • @ozgurlol Android de bu hatayı almazsın. Android de java tümleşik geliyor. PC gibi değil hakan 5 yıl önce