miner.dll hatası

Miner.dll hatası nasıl çözülür?

Bilgisayarım sürekli "miner.dll" bulunamadı lütfen tekrar yükleyin diye hata veriyor. Themida olarak geliyor hata. Bu bildirimin gelmemesi için ne yapabilirim?

miner.dll nedir? Neden miner.dll hatası alıyorum?

nuko nuko (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Biraz detaylıca yazacağım, hem çözüm hem de genel bilgi olması açısından.

    Miner.dll nedir?

    Eğer bu sizin bilinçli olarak yüklemediğiniz bir programsa bu bir Bitcoin Miner programıdır.  Bazı antivirüs programları tarafından miner.dll virüs veya miner.dll trojan olarak tespit edilir.

    Miner.dll genel bir kütüphanedir herhangi bir bitcoin miner trojanı ile gelmiş olabilir. Miner.dll trojan özelliklerine sahiptir. Yani başkalarına uzaktan bilgisayarınızın kontrolünü verebilir. Parola, kredi kartı gibi kritik bilgilerinizin çalınmasına sebep olabilir.

    Farklı antivirüs programları tarafından şu adlar ile tespit edilebiliyor:

    • Trojan.BitCoinMiner
    • Trojan.BitCoinMiner.bcyvtl
    • HKTL_BITCOINMINER
    • Win32:BitCoinMiner-AU [PUP]
    • RiskTool.BitCoinMiner.cmk
    • Application.BitCoinMiner.AM
    • Trojan.BitCoinMiner.AMN (A)
    • SPR.BitCoinMiner.L
    • W32.Trojan.NZMJ-6065
    • Win32.BitCoinMiner.R
    • W32.BitCoinMiner.H
    • Skodna.BitCoinMiner.BZ

    Neden Miner.dll hatası alıyorum?

    Bitcoin sanal parabirimidir.  Miner.dll muhtemelen bitcoin üreten bir programa ait. Kötü niyetli kişiler miner.dll gibi programları kullanarak bilgisayarınızı köle olarak kullanırlar.

    Bitcoin miner olarak adlandırılan programlar işlemcinizi ve ekran kartı işlemcisini kullarak birilerine bitcoin kazandırırlar.

    Bu programlar bilgisayarınızın çok yavaşlamasına neden olur. Miner.dll bulunamadı hatası almanızın sebebi daha önce düzgünce işlevini gören miner.dll virüsünün bazı dosyalarının zarar görmüş olması, silinmiş olmasıdır.

    Miner.dll hatası çözümü

    Miner.dll hatasından kurtulmak için öncelikle bilgisayarınızdaki zararlı programlardan kurtulmalısınız. Size üç tane bizim de sık sık kullandığımız program öneriyorum. Bunlar ücretsizdir ve işiniz bittikten sonra tekrardan dilerseniz bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?  linkinden Emsisoft anti-malware indirin ve kurun.  Linkte ayrıca Emsisoft anti-malware nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Bununla bilgisayarınızı taratın ve tespit ettiği virüsleri temizleyin. Farklı antivirüs programları farklı virüsleri tespit edebiliyor bu sebepten eğer Emsisoft anti-malware virüsü tespit edemezse aşağıdaki programları sırası ile deneyebilirsiniz:

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Tamamını yüklemek zorunda değilsiniz. Emsisoft anti-malware sorununuzu çözerse bu aşamaları atlayın.

    Daha sonra Windows  başlangıç aşamasında yüklenen gereksiz programlardan kurtulun. Bu işlem aynı zamanda Windows'un açılışını da hızlandıracaktır ve ayrıca Miner.dll hatası almanızıda engel olacaktır. Miner.dll hatası almanızın sebebi Windows başlangıcında Miner.dll dosyasına bir şekilde erişelemiyor olmasıdır.

    Windows başlagıcında miner.dll ile alakalı programların çalışmasının engellenmesi:

    1. Masaüstü ekranında Windows tuşu ve R tuşlarına birlikte basın.
    2. Çalıştır açılacaktır. Çalıştıra  msconfig yazın enter tuşuna basın.
    3. Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın.
      Bilgisayar kapanmıyor - Sistem Yapılandırması
    4. Hizmetler sekmesini tıklayın. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle işaretleyin.
      Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.
      Bilgisayar kapanmıyor  - Hizmetler
    5. Uygula butonuna basın Sonra Tamam tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bütün olasılıkları yazdım. Adım adım takip ederseni miner.dll hatası ve diğer virüs sorunları düzelecektir.

    Bu işlemden sonra Miner.dll hatası bir daha almamanız gerekiyor.

    Takıldığınız bir aşam olursa yorum olarak bildirebilirsiniz, yardımcı olurum.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • yardımınız için teşekkür ederim. nuko 9 yıl önce