minerd.exe virüsü nasıl temizlenir?

Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP işletim sistemlerinde  bilgisayarınız çok yavaş çalışıyorsa, görev yöneticisini açtığınızda işlemci %100 çalışıyor ve bellek kullanımı çok fazlaysa, özellikle oyunlarda ciddi bir yavaşlama olduysa, görev yöneticisinde minerd.exe adında bir işlem çalışıyorsa bilgisayarınıza bitcoin virüsü bulaşmış demektir.

Bitcoin virüsü, minerd.exe, dosyası bilgiayarınızın işlemci ve ram'ini kullanarak kısacası bilgisayarınızı kullanarak bitcoin (dijital para) üreten bir virüstür.

minerd.exe virüsü nasıl temizlenir? aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    minerd.exe virüsü  nedir?

    minerd.exe virüsü, Bitcoin miner virüsü dijital para birimi olan Bitcoin üreten bir virüstür. Virüsün yaratıcıları bilgisayarları köle bilgisayar olarak çalıştırarak Bitcoin ürettirmektedirler.

    minerd.exe sürekli çalışarak işlemci ve bilgisayarın belleğini aktif olarak kullanır.

    Siber suçluların son dönemdeki en popüler ürünlerinden biri Bitcoin miner virüsü. Bitcoin miner virüsü ile kurban bilgisayarın CPU ve GPU'su kullanılarak, işlem gücünden yararlanarak bitcoin yani dijital para ürettilir.

    minerd.exe virüsü, Bitcoin miner virüsü bulaşan bilgisayarda performansı oldukça düşecektir. Bilgisayar yavaş çalışacaktır.

    minerd.exe virüsü nasıl temizlenir?

    Önce gerekli yazılımları bilgisayarınıza indirin. Masaüstünde bir klasör açın ve şu yazılımları indirin o klasöre kaydedin.

    1. RogueKiller Nedir? RogueKiller Nasıl Kullanılır?

    2. MalwareBytes Nedir Nasıl Kullanılır?

    3. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    4. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    Minerd.exe Kaldırma

    Ön hazırlık:

    1. Yukarıdaki programları bir klasöre kaydedin.
    2. Yukarıdaki her link tarayıcınızda açık olsun. Programların nasıl kullanıldığını o linklerden takip edebilirsiniz. Çünkü internet bağlantınızı keseceksiniz.
    3. Bilgisayara bağlı USB disk varsa çıkartın.
    4. Tüm programları kapatın.
    5. İnternet bağlantınızı kesin

    Minerd.exe Virüsü temizleme

    1. RogueKiller programını çalıştırın ve linkte anlatıldığı şekilde kullanın.RogueKiller çalıştırıldığında bilgisayarınızda aktif çalışan uygulamalar taranacak, kayıt defteri girdileri kontrol edilecek ve olası şüpheli zararlı işlemler listelenecektir.
    2. Adwcleaner ile bilgisayarınızı tarayın. Yukarıda anlatıldığı gibi kullanın.
    3. Dr.Web CureIT yazılımını çalıştırın tam tarama yapın.
    4. Yukarıdaki taramalar bittikten sonra  MalwareBytes anti-malware ile bilgisayarınızı tarayın. Bu aşamada Internet bağlantınızı açabilirsiniz. çünkü MalwareBytes yazılımını güncellemeniz gerekecektir.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra minerd.exe virüsü temizleme bitmiş olacaktır.

    cemkara cemkara (4215)