Misafir olarak gözat nedir?

Bir süredir Google Chrome tarayıcısını açınca karşıma önce Gmail hesabımın olduğu bir pencere geliyor. Ona tıklarsam Chrome açılıyor. Alt bölümde de Misafir olarak göz at ve Kişi ekle var. Bu nedir? Neden Chrome bu şekilde açılıyor?

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

  • Misafir modundan mı çıkmak istiyorsun darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Google Chrome 'a Gmail hesabınla giriş yapabiliyorsun. Giriş yaptığında Chrome senin yaptığın aramaları, ayarları saklayabiliyor. Misafir olarak giriş yaptığında Gmail hesabınla oturum açmana gerek kalmıyor.

Bu pencerede şu yazar:

"Misafir olarak göz atıyorsunuz"

Bu pencerede görüntülediğiniz sayfalar, göz atma geçmişinde görünmez ve açık olan tüm Misafir pencerelerini kapattığınızda bilgisayarda çerez gibi başka izler bırakmaz. Ancak indirdiğiniz dosyalar saklanır.

Bir nevi yeni gizli pencere gibi çalışır anlayacağın.

murat murat (12492)