MIUI 12.5 (Xiaomi, RedMe, Poco) Ram arttırma nasıl yapılır?

MIUI 12.5 (Xiaomi, RedMe, Poco) Ram arttırma nasıl yapılır?  Xiaomi, RedMe, Poco telefonlarda ram nasıl arttırılır?

alattin alattin (16999)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bazı Xiaomi, Redme, Poco telefonlarda saklama alanını RAM gibi kullanmak mümkün.  MIUI 12.5 Enhanced sürümü ile birlikte bazı telefonlara Bellek Uzantısı adı ile sanal bellek ayarı geldi. Bu saydede 3 GB'a kadar sanal bellek sahibi olmak mümkün oluyor.

    Xiaomi bellek arttırma

    Sanal bellek arttırımı için;

    Ayarlar > Ek ayarlar > Bellek Uzantısı ayarını açık konuma getirmek ve telefonu yeniden başlatmak gerekiyor. Bu sayede örneğin 6GB Ram miktarınız gerekli duyulması haline sanal bellek ile arttırılıyor. Kullanabileceğiniz bellek miktarı bellek uzantısı bölümünde size gösreriliyor. Mesela bende 2 GB sanal bellek kullanımına izin veriliyor.d

    Sanal bellek için elbette yeterli boş depolama alanınız olması gerekiyor. Yeterli depolama alanınız yoksa sanal bellek özelliği sizde çalışmayacaktır.

    alattin alattin (16999)