MKV destekli gelen Windows 10 Teknik Önizleme yapı 9860'ta bu dosyalar nasıl oynatılır?

Microsoft'un yeni yayınladığı Windows 10 yapı 9860 bir önceki yapıya göre bazı yenilikler içeriyor . Bu yeniliklerden biri Windows 10'un MKVdosyalarını herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan çalabilmesi (Diğer dikkat çeken yenilik, pencere animmasyonları..)..

 Windows 8.1, kutuduan çıktığı haliyle MKV dosyalarını çalamıyordu.

Windows 10 Teknik Önizleme yapı 9860'daki bu değişiklik PC'de film izlemeyi seven kullanıcıları çok sevindirecek. Pekala, Windows 10 Teknik Önizleme yapı 9860'ta MKV dosyalarını çalmak için ne yapmak gerekir?

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MKV film dosyası üzerine çift tıkladığınızda Windows size onu hangi programla açmak istediğinizi soracak. Windows Media Player'ı seçin ve dosyanın desteklenmediğine dair uyarıyı Yes'e tıklayarak geçin. Dosya çalmaya başlayacaktır.

    Çalmayı denemek istiyorsanız, buradan (tıkla) örnek bir MKV dosyası indirebilirsiniz.

    temmuz temmuz (12505)