MMC ek bileşeni oluşturamadı - Windows güvenlik Duvarı hatası

Gelişmiş Güvenlik ile birlikte Windows Güvenlik duvarı penceresinde  aşağıdaki hatayı alıyorum:

MMC ek bileşeni oluşturulamadı. Ek bileşen doğru yüklenmemiş olabilir.

Ad: Gelişmiş Güvenlik ile birlikte Windows Güvenlik Duvarı

CLSID: FX {b05566ac-fe9c-4368-be02-7a4cbb7cbe11}

Windows güvenlik Duvarı hatası MMC  ek bileşeni oluşturamadı hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15394)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows güvenlik Duvarı hatası MMC  ek bileşeni oluşturamadı hatasının çözümü nedir?

    Windows güvenlik duvarının gelişmiş seçeneklerine MC ek bileşeni oluşturulamadı. Ek bileşen doğru yüklenmemiş olabilir. hatası ile erişemiyorsanız bu bozuk ya da hatalı bir kayıt girdisi sonucunda oluşmuş olabilir.

    Hatayı düzeltmek için kayıt defterinden ilgili kaydı silmeniz gerekir.

    Aşağıdaki işlem kayıt defteri üzerinde gerçekleştirildiği için risk içermektedir. İşlem yapmadan kayıt defterinin yedeğinizi almanız önerilir. İşlemleri bu riskleri bilerek yapmalısınız. Hatalı bir işlem yaptığınızda Windows zarar görebilir.

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte basın.
    2. Açılan pencereye regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MMC\SnapIns\
    4. Daha sonra  sizdeki hata mesajındaki CLSID: FX {b05566ac-fe9c-4368-be02-7a4cbb7cbe11} değerini bulun.
    5. Önce sağ tuşla tıklayın ve Ver seçeneğini seçin. Daha sonra bir isim veresek masaüstüne kaydedin. Böylelikle yedek almış oldunuz.
    6. Daha sonra yine sağ tuşla tıklayın ve Sil seçeneğini seçin. KAyıt defteri girdisi silindiğinde tekrardan otomatik olarak oluşturulacaktır.
    7. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    8. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Windows Güvenlik Duvarı gelişmiş seçeneklerini tekrardan açmayı deneyin. Sorun çözülmüş olmalıdır.

    hakan hakan (15394)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @askar hakan 7 yıl önce
    • Teşşekür ederim sorunu çözdüm askar 7 yıl önce