Mobil cihazlarda Google Chrome tarayıcı bildirimleri nasıl kapatılır?

Telefonda Google Chrome tarayıcı bildirimleri nasıl kapatılır?

Android telefonlarda Chrome bildirimleri nasıl kapatılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonda Google Chrome tarayıcı bildirimleri nasıl kapatılır?

    Tarayıcı bildirimleri, web sitelerinin telefonunuza bildirim göndermesini sağlayan bir özelliktir.

    Pek çok web sitesi artık telefonunuza ya da bilgisayarınıza siz web sitesinde olmasanızda bildirimler sayesinde mesaj gönderebiliyor.  Elbette bildirim gönderebilmek için öncelikle sizden izin almaları gerekiyor. Bir defa izin aldıktan sonra artık o web sitesi size sürekli bildirim gönderebilir konuma geliyor.

    Bazı durumlarda bu bildirimleri kapatmak isteyebilirsiniz. Özellikle bazı siteler bildirim gönderme işini abartmış durumda. Bu durumda bildirimleri kapatmak, o siteye verdiğiniz bildirim gönderme iznini kapatmak en doğrusu.

    Mobilde Chrome tarayıcı bildirimleri nasıl kapatılır?

    1. Mobilde Google Chrome tarayıcısını açın.
    2. Daha sonra Chrome menü simgesine dokunun.
      Mobil Chrome bildirim engelleme - Mobil Chrome Menü botunu
    3. Açılan menüden Ayarlar seçeneğine dokunun.
      Mobil Chrome bildirim kapatma - Ayarlar
    4. Mobil Chrome Ayarlar menüsünde Site ayarlarına dokunun.
      Mobil Chrome bildirim engelleme -  site ayarları
    5. Site Ayarlarında Bildirimler seçeneğine dokunun
      Mobil Chrome bildirim engelleme -  site ayarları bildirimler
    6. Bildirimler penceresinde Engellendi / İzin verildi şeklinde iki grup halinde web sitelerinin bildirim gönderimlerine yapılan yetkilendirmeleri göreceksiniz. Burada hangi siteye bildirim gönderim izni verdiyseniz ve kaldırmak istiyorsanız o siteye dokunun. Karşınıza site ayarları gelecektir.
      Mobil Chrome bildirim engelleme -  engellenen - izin verilenler
    7. Site ayarlarında tekrardan bildirimler yazısına dokunun.
      Mobil Chrome bildirim engelleme -  site izin bildirimler
    8. Engelle seçeneğini seçin. Artık bu site size bildirim gönderemeyecektir.
      Mobil Chrome bildirim engelleme -  bildirim engelle

    Artık işlem yaptığınız site size mobil olarak bildirim gönderemeyecektir. Eğer dilerseniz tekrardan aynı yolu izleyerek web sitesine izin verebilirsiniz. Google Chrome web sitelerine verilen bildirim izinlerini kolayca yönetmeniz için uygun arayüzü sizin için ayarlar menüsünde tutmaktadır.

    murat murat (12492)