Mobil için ücretsiz anti-virüs önerisi

Selamlar,

Mobilde panda kullanıyorum fakat biraz yetersiz gibi geliyor. Mobil için ücretsiz antivirüs önerebilir misiniz?

toprak34 toprak34 (2026)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mobilde bugüne kadar işe yarar bir antivirüs görmedim. Malwarebytes kullanıyorum.

    Telefonun root edilmediyse, Google Play, AppStore haricinde yazılım yüklemiyorsan telefonda antivirüs gereksiz şuan için.

    Genelde örneğin Google Play'de bir yazılıma zararlı yerleştirildiyse bu henüz tanınan bilinen bir virüs olmuyor. Bu sebepten antivirüs programları bunu tespit edemiyor. Örneğin Google Play zaten bir zararlı taraması gerçekleştiriyor. Bunu da bilinen virüs motorları üzerinden yapıyor.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @alattin arada bir apk dosyaları indiriyorum, onun dışında google play'den bile fazla bir şey indirmiyorum. toprak34 3 yıl önce