Mobil Veri Tasaruf Yapılabilir Mi ?

Mobil verimin daha az bitmesi için tasaruf yapabilir miyiz veya bunla ilgili uygulama var mıdır ? Fazla gidiyorda internetim yardımci olursanız sevinirim :))

yardim1315 yardim1315 (37)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefonda mobil veri tasarrufuyla alakalı birkaç önerim olacak

    1) Chrome "veri tasarrufu" özelliğini etkinleştir

    Chrome Android uygulamasında Ayarlara gir öncelikle. Burada "veri tasarrufu" diye bir bölüm var, bunu aç. Açtığın zaman internet trafiği bir sıkıştırmaya tabii tutulur ve webde gezinmeni olumsuz etkilemeden veri internet kullanımını bir nebze azaltır. Resim1

    2) İhtiyaç duymadığın uygulamaların eşleşmesini devre dışı bırak

    Telefonun Ayarlarına girip Hesaplar adlı bölümü bul ve buraya gel. Burada gördüğün her bir uygulama internetini kullanarak senkronizasyon yapar. Bunları devre dışı bırakmanda teknik olarak hiçbir sakınca yoktur. Resim2

    3) Play Store'daki otomatik güncellemeleri kapat

    Play Store'dayken sol menüden Ayarlar bölümüne gel. Buradaki "uygulamaları otomatik güncelle" yazısına tıkla ve 'uygulamaları otomatik güncelleme' seçeneğini seç

    4) Opera Max uygulamasını kullan

    Opera Max adlı uygulama, internette dolaşırken resim, video, müzik, belge dosyalarını sıkıştırarak %50'ye kadar veri tasarrufu yapmanı sağlıyor.

    Android için Opera Max indir

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Cok saol da abi bir sey sorucam opera max uygulamasi vpn acin diyor veri tasarufu saglar diyor ama vpn acinca tersi olup daha fazla veri harcamaz mi ? yardim1315 6 yıl önce
    • VPN açıp açmamak tamamen sana kalmış, o sadece öneriyor. VPN açmadın diye veri tasarrufu sağlamaz diye bir şey yok yani @yardim1315 omercik 6 yıl önce
    • O zaman soyle soruyim vpn veri tasarufu yapmamiza yardimci olur mu yoksa tam tersi daha fazla veri mi yer ? yardim1315 6 yıl önce
    • VPN açmanın veri tasarrufu yapmaya hiçbir katkısı olmaz. Hatta seni yurtdışından internete bağladığı için internetini yavaşlatır, tadını alamassın. Eğer mecbur kalmassan kullanma VPN uygulamalarını @yardim1315 omercik 6 yıl önce
    • Anladim abi cok tesekkur ederim uzun suredir aradigim bir cevapti :) yardim1315 6 yıl önce

    Telefonunun Ayrlar kısmındaki "Mobil veri" kısmında "Veri tasarrufu" adlı seçenek var mı? Varsa onu aç. Ve yine ayarlardan hangi uygulamaların mobil veriyi kullandığını ayarlayabiliyorsun.

    Mobil İnternet Paketinizi Tasarruflu Kullanmanın 7 Yolu (tıkla)

    toprak34 toprak34 (2026)