Mobogenie kaldırma

Mobogenie Nedir?

Mobogenie potansiyel olarak istenmeyen programlardan biridir. Bu da diğer istenmeyen yazılımlar gibi diğer programlar ile birlikte, kullanıcının dikkatsizliğinden yararlanarak sisteme kurulur.

Aslında Mobogenie bilgisayarınız ile cep telefonunuz arasında fotograflarınızı ve diğer verilerinizi aktarmak için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Mobogenie teknik olarak virüs olarak nitelenmeyen fakat istenmeyen yazılımlardan biridir.

Mobogenie Çinli bir yazılım şirketi tarafından geliştirilmiştir. mobogenie.exe Mobogenie  programının ana dosyalarından biridir ve internete erişir.

Aşağıda Mobogenie kaldırma işlemi anlatılmıştır. Mobogenie  kaldırma şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. Mobogenie programını kaldırma
  2. AdwCleaner  ile Mobogenie kaldırma
  3. Junkware Removal Tool ile internet tarayıcılarınızı  Mobogenie yazılımından temizleme
  4. Malwarebytes ile bilgisayarınızda genel bir temizlik.

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mobogenie kaldırma

    Adım 1: Mobogenie yazılımını programlardan kaldırma

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Mobogenie programını bulun sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

      Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

     Programlar içerisindeki Mobogenie programını sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.

    Mobogenie kaldırmakda sorun yaşıyorsanız şu işlemi yapın:

    1. IObit Uninstaller indirin ve yükleyin. IOBit  Uninstaller yazılımını buradan indirebilirsiniz

    2. IObit Uninstaller çalıştırın ve Sağ üst köşedeki alt alta üç çizgi simgesini tıklayın. Forced Uninstall seçin.
      Mobogenie  Kaldırma

    3. Açılan pencereden Browse tıklayın
      Mobogenie  Silme

    4. Program Files 'da bulunan Mobogenie  klasörünü ve dosyasını seçin.

    5. Open tıkladıktan sonra Forced Unistall Seçin.

    6. Daha sonra Powerfull Scan seçin.
      Mobogenie Powerfull Scan

    7. Powerfull Scan ekranında sol alt köşedeki Select all seçin ve tüm bulunan Mobogenie dosyalarını seçili hale getirin. Sonra  Delete tıklayın.

    8. IOBit UnInstaller,Mobogenie'nin tüm dosyalarını silmek için sizden onay isteyecektir.Yes tıklayın.

    9. Daha sonra IOBit Uninstaller bilgisayarı yeniden başlatmak isteyecektir. Bilgisayarı yeniden başlatın. Bu yeniden başlatmaden sonra Mobogenie'e ait dosyalar silinecektir.

    10. Bilgisayarı 2.kez yeniden başlatın ve artık Mobogenie Kaldırma işlemi tamamlamış,Mobogenie Silme işlemi bitmiştir.

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan Mobogenie kaldırma

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner Mobogenie istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Mobogenie ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

     Junkware aracı ile Mobogenie Kaldırma:

    1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
    2. İndirdiğiniz  JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
    3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
      Mobogenie kaldırma - temizleme aracı ile taramaBu işlem biraz vakit alacaktır.  Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.

    Adım 4: Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması.

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Tüm bu işlemlerden sonra Mobogenie  bilgisayarınızdan silinecektir.

    hakan hakan (15394)