mobsync.exe nedir? mobsync.exe virüs mü?

Windows 7 işletim sisteminde Görev yöneticisini açtığımda mobsync.exe adlı bir işlem görüyorum. mobsync.exe nedir? mobsync.exe virüs mü? Bu dosya neden bu kadar fazla bellek ve işlemci kullanıyor?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    mobsync.exe Microsoft Sync Center ve  the Çevrim dışı dosya özelliğine ait bir dosyadır.

    Windows Mobile cep telefonlarının senkronizasyonu için kullanılan ActiveSync

    Programına veya Internet Explorer internet tarayıcısına hizmet ediyor olabilir.

    mobsync.exe virüs değildir. Fakat fazla bellek veya işlemci kullanıyorsa virüs bulaşmış olma ihtimali vardır.

    Internet Explorer mobsync.exe dosyasını çevrimdışı sayfalar için kullanır.

    mobsync.exe sonlandırmak için görev yöneticisini açtıktan sonra mobsync.exe işlemi üzerinde sağ tuşla tıklayın ve görevi sonlandır’ı seçin.

    Tamamen kapatmak için Denetm Masasından Sync Center(Eşitleme Merkezi) tıklayın.

    Manage Offline  Files (Çevrimdışı sayfaları yönet) tıklayın.

    Disable Offline Files (Çevrimdışı sayfaları kapat) seçin

    Ve bilgisayarı yeniden başlatın.

    Mobsync.exe  dosyası fazla ram ve cpu kullanıyorsa, bilgisayarınızd virüs taraması gerçekleştirin. Sistem dosyaları ve bu gibi dosyalar her zaman virüs tehdidi  altındadır.

    Mobsync.exe virüs mü nasıl kontrol ederim?

    Mobsync.exe​ virüs mü? Konrol edin:

    1. Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes  anti-malware indirin ve çalıştırın.  Malwarebytes anti-malware oldukça güçlü ve ücretsiz bir yazılımdır.
    2. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  Dr.Web kurulum gerektirmeyen bir antivirüstür.

    3. Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?  NPE yine ücretsiz bir rootkit tarayıcıdır.

    Yukarıdaki üç aşamayı gerçekleştirin. Böylelikle bilgisayarınız temiz mi değil mi emin olabilirsiniz.

    murat murat (12492)