Modem altyapı değerlerim sağlıklı mı? Hatalar(pkts) neden yüksek ve yükseliyor?

Türk Telekom internetini kullanıyorum.

Modem Modeli: TP-Link VC220-G3u

Pkts değeri modemi yeniden başlatınca sıfırlanıyor. Zamanla tekrar artıyor.Sıfırlamayınca binlere çıkıyor.Ekran görüntüsü

Dslam kilidi var sanırım. Türk Telekom da biz kilit koyamayız diyor TP-Link de Türk Telekom'a gönderiyor.

oguzhan34 oguzhan34 (96)
2 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Hatalar (Pkts) alanında gördüğün şey gönderme ve indirme yaparken oluşan paket hataları. Bu hatalar her modemde görülebilir.

Eğer bir saat içinde onbinler seviyesinde hata görmüyorsan, bir gün içinde olabilir, bu durum normaldir. Ama sen modemi kapattın açtın 1 saat içinde buradaki hatalar 10 binler seviyelerine hızlıca tırmanıyorsa sorun var demektir.

Bu sorun genelde alt yapı ile ilgilidir. Kablolala, kablolardaki ekler, sana gelen santraldeki bağlantı sorunlar vs gibi alt yapı sorunlarıdır. Bundan dolayı paket kaybı oluyordur.

murat murat (12492)