Modem arayüz bant genişliği ayarları nasıl olmalı?

Modem arayüzündeki bant genişliği kaç olmalı 40Mhz/20Mhz mi yoksa Otomatik mi ?
birde kontrol yanbant var O ne olmalı Alt/Üst

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Genelde varsayılan ayarlarda bırakmanız daha doğru oluyor.Diğer türlü sonradan farkedilebilecek ilginç sorunlar oluşabiliyor.20/40 mhz ayarı otomatik bir ayar ve bağlantıya göre kendini otomatik düzeltsin demektir.Kontrol yolbant ayarını gerçekten elimden birçok farklı modem geçtiği halde ya görmedim ya da hiç önemsemedim.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Otomatik yapmam daha mı doğru olur modem markası zyxel bu bant genişliğin hemen altında var bir de ipucu vereyim nedenini bilmiyorum ama 20 Mhz kontrol yan bant seçeni kapanıyor 40 Mhz yaparsamda yeniden aktif oluyor ahmet5847 6 yıl önce
    • internette kaynak bulamadığım için sordum bilen filan vardır diye ahmet5847 6 yıl önce
    • Ama yinede cevap için teşekkürler.. ahmet5847 6 yıl önce