Modem arayüzü kullanıcı adı ve şifresi değişmiyor

Resimden de görüceğiniz üzere burada ayarlar yaptığım zaman malesefki sonuç değişmiyor Yani şifre standart kullanıcı adı standart oluyor..

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

  • önceki şifreyi yanlış giriyor olabilirsin @lucas77 gorele28 4 yıl önce
  • doğru giriyorum bundan %100 eminim lucas77 4 yıl önce

Toplam 3 Cevap

geçerli şifreye " ttnet ya da 12345 " falan yazarak dene.

olmuyorsa mecbur modemi fabrika ayarlarına döndürecen ; bunun için modem arkasında bulunan " reset " yuvasına toplu iğne gibi küçük bir şey ile modem ışıkları sönene kadar basılı tut sonra ışıkların yanmasını bekle ve tekrar  modem arayüzüne girerek şifreyi değiştir.

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
4 yıl önce cevaplandı

  • Resetlenince ne oluyor peki ? lucas77 4 yıl önce
  • @lucas77 modem fabrika ayarlarına dönüyor ; senin modem arayüzüne girdiğin kullanıcı adı ve şifre sıfırlanıyor yani kullanıcı adına admin şifreye ttnet ya da 12345 ne ise artık onu yazıyorsun sonra arayüze girdikten sonra giriş şifresini değiştirebilirsin rahatlıkla. ;) olumsuz bi yani yok yani.. ybaskin34 4 yıl önce
  • Mesela bi kötü niyetli birisi benim modemi resetleyip kafasına göre arayüzüme girip modemin şifresini yada farklı yapılandırmalar yapsa ne olur bunun güvenlik önlemi varmı ? yada benim modemimin arayüzüne girmesi için modeme wi-fi yada kablo üzerinden bağlımı olması lazım ? lucas77 4 yıl önce
  • @lucas77 modeme fabrika ayarı modem üzerindeki reset tuşu ile atılıyor. Sen reset tuşu ile fabrika ayarlarına döndürdükten sonra ( modemi ilk aldığın ayarlar gibi ) modem arayüzüne girip giriş şifresini değiştirmen lazım.. sen modemi fabrika ayarlarına getirdikten sonra şifreyi değiştirmezsen o zaman senin modemine bağlanan kişi kablolu / kablosuz farketmez modem arayüzüne girme ihtimali artacaktır. ( genellikle modem fabrika ayarlarında kullanıcı adı ve şifre belli zaten , bunun için modem arayüzünden şifre değiştirmek gerekiyor ) ybaskin34 4 yıl önce
  • Sizin dediğinizi yaparak toplu iğne ile modemin reset tuşuna basılı tuttum sonra ışıklar geldi ama pc den internete girdiğimde Super Online dan uyarı ekranı geliyor lucas77 4 yıl önce
  • @lucas77 nasıl bir uyarı ? ybaskin34 4 yıl önce

@ybaskin34 huawei modemlerde panele girmek için

Kullanıcı adı: vodafone

Şifre ise: vodafone

Bizzat kendim huawei modem kullandığımdan biliyorum. Yani her panelde "ttnet" "12345"  değil

@lucas77 ye gelecek olursak resimde de belirttiğim üzere geçerli şifre panel şifren yani senin belirlediğin şifre değil panelde olan şifre.

Yeni şifre de senin istediğin yeni şifre.

Şifreyi onayla da yeni koyduğun şifreyi girecen

darkcrak darkcrak (5170)
4 yıl önce cevaplandı

  • Ben aynen o şekilde yaptım lucas77 4 yıl önce
  • @darkcrak haklısın ; ben genel olarak yazdım. ( internetten modem marka - modeline göre giriş kullanıcı adı ve şifre hakkında bilgiler var ). ybaskin34 4 yıl önce
  • @darkcrak uyarı için teşekkürler dostum 😉 ybaskin34 4 yıl önce
  • @ybaskin34 önemli değil dostum :) darkcrak 4 yıl önce

Arkadaşlar ybaskin34 denen şahsın yazdığı çözümü bizzat kendim uyguladım uygulamamın sonucunda modemim kapsama alanına çıktı deaktif oldu. Neyseki Müşteri hizmetlerine durumu bildirince kayıt oluşturdular ve modemi gelip değiştirdiler.. ybaskin34 denen şahsın yazdığı çözüm doğru yada yanlış olduğu bilinmezde çünki kendisi belki önceden deneyip başarılı bir şekilde uygulamış olabilir. Yada çözümü başkasından duyup öğrenip bu açtığım başlık altına yazmış olabilir. Siz siz olun bu tarihten itibaren modem ile yapıcağınız yapılandırmalarla ilgili mutlaka Müşteri Hizmetlerine danışıp detaylı bilgiler alınız.

-Çok Teşekkür Ederim

Sorun şu şekildeydi:

Hatalı kullanıcı adı ve/veya şifresi girdiniz.

Lütfen kontrol edip tekrar deneyiniz.*

•    ADSL abonesi iseniz aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz;

Superonline ADSL kullanıcı adınızı ya da şifrenizi hatırlamıyorsanız;

Cep telefonunuzdan** SIFRE ADSL yazıp boşluk bırakıp 10 haneli ADSL hizmeti aldığınız telefon numarasını yazarak; Turkcell hattından 2000’e, diğer operatör hatlarından 5327522000’e kısa mesaj (SMS) olarak gönderebilirsiniz. Şifreniz ve kullanıcı adınız telefonunuza SMS ile iletilecektir.

Örnek: "SIFRE ADSL 2124442220"

Fiber İnternet kullanıcı adı ve şifresini öğrenmek için; SIFRE FIBER yazıp bir boşluk bırakıp müşteri numarasını yazarak, Turkcell hattından 2000'e, diğer operatörlerden ise 532 752 2000'e kısa mesaj (SMS) olarak gönderebilirsiniz. Şifreniz ve kullanıcı adınız telefonunuza SMS ile iletilecektir.

Kullanıcı adı ve şifrenizi modeminizde nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmek için tıklayınız.

Firmware Güncelleme;

Kullanıcı adı şifrenizi girmeden önce modem arayüzünden yazılım versiyonunuzu güncellemeniz ve kontrol etmeniz gerekmektedir.Modem versiyonunuzu nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmek için tıklayınızModem güç ışığı kırmızı yandığında yazılımı indirerek modeminizi güncelleyiniz. Yazılımı indirmek için tıklayınızPirelli PRG E4202G modeminiz için bu yazılımı kullanabilirsiniz. Yazılımı indirmek için tıklayınızPirelli DRG A226G modeminiz için bu yazılımı kullanabilirsiniz. Yazılımı indirmek için tıklayınızYazılım güncellemenizi yaptıktan sonra internet bağlantınızda problem yaşıyorsanız 0850 222 0 222 Superonline Müşteri Hizmetleri’ni arayarak destek alabilirsiniz.
UYARI:* Bilgilerinizi güncelledikten sonra lütfen modem ve bilgisayarınızı kapatıp açınız.
** Bilgi güvenliğiniz için şifreniz sistemimizde kayıtlı cep telefonunuza gönderilmektedir.

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce cevaplandı

  • @lucas77 dostum kaç yıldır bilgisayarla uğraşıyoruz , senin problem gibi karşılaştım sana dediğim yolu bizzat kendim denedim merak etme ( hemde birçok kere fakat hiçbir sıkıntı olmadı ). sen yanlış işlem yapmış olabilirsin.. Git internetede araştır sor soruştur reset tuşunun ne işe yaradığını sonunda benim dediğim yola gelmezse gel söyle. ybaskin34 4 yıl önce
  • @lucas77 sana yardımcı olmaya çalıştığım için zaman ayırıp her yoruma aynı dakikada cevap vermeye çalıştığım için teşekkür etmen gerekirken kötüleme ve kullandığın şahsın kelmesiyle hakaret etmeye çalışıyorsun. ybaskin34 4 yıl önce
  • @lucas77 madem müşteri hizmetlerini aradın sordun ; sormuşken reset tuşununda ne işe yaradığını nasıl yapıldığınıda sorsaydın ve modem arayüzü şifresi unutulduğunda nasıl sıfırlanır diye sorsaydın. ybaskin34 4 yıl önce
  • @lucas77 sen haksızsın ben fark etmedim bu olayı yeni fark ettim @ybaskin34 olayı uzatmayalım @lucas77 bir daha böyle olay görmeyecem her kim olursa olsun. darkcrak 4 yıl önce
  • @lucas77 @ybaskin34 @darkcrak ybaskin34 bir çözüm önerisi paylaşmış. Bahsedilen yöntem modemin değiştirilmesini gerektirecek bir işlem değil. Modem resetlendiğinde modem ayarları sıfırlanır. Modeme bağlanabilmek için ve yeniden yapıladırabilmek için modem standart kullanıcı adı ve parolası, ağ kablosu ve servis sağlayıcının sana sağladığı kullanıcı ve ve şifre gerekebilir. @ybaskin34 önerisinde bunları da sana belirtse iyi olurdu elbette. Önerdiği yöntem hatalı değil ama biraz bilgi eksikliği olmuş. alattin 4 yıl önce
  • @alaattin Resetleme ile modemi sıfırladım fakat modemin arayüzüne erişmek için malesef bir ağa bağlanmam gerekiyordu. Telefon üzerinden modeme bağlanırken Ağ'a oturum açmam lazımdı bunun için de mobil verimi açtım ama cihazım mobil veri mi açmama engelledi yani yazılım üzerinde açık gözüküyor ama google veya you tube ye interneti kontrol amaçlı girdiğim zaman bağlantı hatası alıyordum. o yüzden Ağ'a oturum açamıyordum ve sonuç olarakta modem arayüzüne giremiyordum. Ama Wi-fi mi kapatıktan sonra mobil verim devreye giriyordu ama bu seferde Ağ'a Oturum aç bildirisi yok oluyordu. Zaten modemimin arayüzne girmem için modeme başarılı bir şekilde bağlanmam gerekiyordu oda olmadı bunun sonucunda müşteri hizmetleri de reset attı ama değişen hiçbir şey olmadı lucas77 4 yıl önce
  • @ybaskin34 Öncellikle kimsenin kimseye burada hakaret etme hakkı yoktur. Sizi ister istemez kırdığım için (özür dilerim) yazarken o şekilde yazdım. Ama sizi gerçekten küçük düşürme aşağı çekme gibi bir düşünce ile bu yazıyı yazmadım sonuçta ben de üzüldüm burası benim en sevdiğim ortamlardan bir tanesi çok değerli insanlar var bu ortamda siz modem fabrika ayarlarına dönüyor ; senin modem arayüzüne girdiğin kullanıcı adı ve şifre sıfırlanıyor yani kullanıcı adına admin şifreye ttnet ya da 12345 ne ise artık onu yazıyorsun sonra arayüze girdikten sonra giriş şifresini değiştirebilirsin rahatlıkla. ;) olumsuz bi yani yok yani.. yazdığınızın aynısı uyguladım sadece lucas77 4 yıl önce