Modem arayüzündeki kullanıcı yalıtımı nedir?

Ben modem arayüzünü gezdiğimde böyle bir seçenek var. Birileri demiş "ağdaki pcler senle iletişim kuramaz" vs.

Bu konuyu bana daha detaylı açıklar mısınız? Kullanıcı arayüzü/yalıtımını açmayı tavsiye eder misiniz? Açmak mantıklı olur mu?

brokropro123 brokropro123 (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bazı Adsl modemler, routerlar kablosuz izolasyonu, Erişim Noktası izolasyonu ya da Kullanıcı izolasyonu adında özelliğe sahiptir.
    Bu özellik kablosuz ağ kullanan kişiler için bir nevi kilit özelliği sağlar.

    Bu özellik, genelde şirketlerde misafir kullanıcılar için herkese açık wi-fi sağlanıyorsa kullanılır.
    Bu özellik kablosuz ağa bağlanan kullanıcıları kısıtlar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirleri ile iletişme geçemezler.

    Sonuçta wi-fi bir ağ ortamı sağlar. Bu da ağ kaynaklarına erişim olanağı verir. Ama misafir kullanıcıların bu ağ kaynaklarına erişmesi
    hiç bir zaman istenilen bir durum değildir.

    Bu özellik, yani kullanıcı izolasyonu açıksa kullanıcılar sadece internete erişebilir.

    Normal bir wi-fi ağına bağlı tüm kullanıcılar birbirine erişebilir. Bu bazen istenmeyen bir durumdur.  İşte bu durumda kullanıcı izolasyonu kullanılar.

    hakan hakan (15424)