Modem Arayüzünden Alabileceğim En Fazla Hızı Nasıl Görürüm?

Merhaba, modem arayüzüne girdiğimde orada hangi değerleri bulursam, alabileceğim en fazla hızı anlarım. Yani o değerler nerede?

geyita geyita (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Edit: Mesajımın altındaki yorumlarda @ismailsarp bir link paylaşmış. Orada bir arabirim görülüyor. Üst kısımda "Status" sekmesine tıklarsan altta "Downstream" hanesinde "Max Rate" görülecektir, oraya bakacaksın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • sağ olunda TP-LINK arayüzünde her yeri aradım bulamadım geyita 6 yıl önce
    • "İnternet" bölümüne (veya sekmesine) bak. Ben TP-LINK arabirimini ezbere bilemiyorum @geyita, ama sana bu hususta @hakan veya @ismailsarp yardımcı olabilir. Kendileri çağrımızı (kendilerinden bahsettiğimizi) duydular merek eme :) temmuz 6 yıl önce
    • Belki birde @murat vardı ama çoktandır ortalarda yok kendisi @geyita temmuz 6 yıl önce
    • @geyita yeni nesil tp link modem kullanıyorsanız, 192.168.1.1 arayüze girişinizin ardından direkt olarak ana sayfada maximum oranı görebilirsiniz. Eski modemlerde bu Araçlar--> istatistikler, hat durumu gibi menülerin altında olabilir. Biraz karıştırırsanız illaki bir yerde bulacaksınızdır. ismailsarp 6 yıl önce
    • her yeri gezdim, her bölüme tıkladım yok. @temmuz @hakan @geyita @ismailsarp @murat geyita 6 yıl önce
    • @geyita kullandığınız modelin marka ve modeli nedir ? ismailsarp 6 yıl önce
    • TP-LINK TD-W8951ND geyita 6 yıl önce
    • @ismailsarp geyita 6 yıl önce
    • Modeminizin tp link tarafından emülatorüne buradan ulaşabilirsiniz. http://www.tp-link.com.tr/resources/simulator/TD-8951ND(UN)/rpSys.html . Buraya baktığımızda status altındaki max rate yazan kısımdan maximum alabileceğiniz hız yazacaktır. @geyita ismailsarp 6 yıl önce
    • Firmware Version, MAC Address, IP Address, Subnet Mask yazıyor sadece. max rate yazan yok. geyita 6 yıl önce

    TP-Link TDW8960N modem kullanıyorum. Senin aradığın değerler bunlar sanırım. 192.168.1.1 ile arayüze giriş yaptıktan sonra hemen ilk sayfadan görebiliyorum.

    omercik omercik (9418)