Modem arayüzünü dışarıdan erişime kapatamadım?

Merhaba ; 1 yıldır Vodafone H300S modemini kullanmaktayım. Modemime hacker dadandı ve sürekli ağıma sızıyor. Youtube kanalınızdaki ''Modem arayüzü dışardan erişime nasıl kapatılır'' videonuzu izledim. Ayrıca modem arayüz ayarlarında MAC FİLTRELEMEYİ de açık hale getirdim normalde dışarıdan modemime giriş yapılamaması gerek. Fakat uzaktan erişim açık onu kapatamadım. Videonuza göre; 192.168.1.1 ip adresim ile modem arayüz ayarlarını baya karıştırdım ve bulabildiğim ayar sadece; AYARLAR/ERİŞİM DENETİMİ kısmında SSH otomatik olarak ÇEVRİMDIŞI seçili olarak ve LAN durumu direk REDDET olarak geliyor fakat altındaki HTTP seçeneğinin HİZMET DURUMU AÇIK  ve LAN durumu ise İZİN VER olarak geliyor. LAN durumunu REDDET olarak düzeltip kaydettiğimde 192.168.1.1 modem arayüzüne giremiyorum fakat kablosuz internet kullanılıyor. Acaba modemi dışarıdan erişime kapatmak için (her ne kadar 192.168.1.1 modem arayüzü kapansa da ) HTTP hizmetini REDDET olarak yapsam yeterli olur mu ve hackeri engelleyebilir miyim ?

mavigokyuzu794 mavigokyuzu794 (6)
1 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yazdığın modemin arayüzüne dair bir bilgim yok. Nette baktım pek de bir şey bulamadım.  Erişim denetiminde SSH, HTTP,  TELNET gibi seçenekler varsa bunları kapat. Fakat LAN değiş WAN için olanları kapatman lazım. LAN ayarını değiştirirsen yerelden sen de modeme erişemezsin.  LAN yerel ağı WAN da dış ağı (internet) ifade eder.  Modeme sadece HTTP üzerinden erişilmiyor o SSH, TELNET gibi seçenekler üzerinden de modeme erişebilir (modemin destekliyorsa tabi)

    murat murat (12532)
    1 ay önce cevaplandı