Modem DSL sorunu - DSL ışığı sürekli yanıp sönüyor

Arkadaşlar  modem güç adaptörüm de sorun vardı  bu sabah komple bozuldu bende yenisini aldım akşam eve gelip taktığım zaman power ve ışığı yandı sonra DSL geldi DSL yanıp yanıp sönüyor ve sonra tüm ışıklar birden  yanıp olay tekrar devam ediyor  yardımcı olursanız sevinirim :)

kullanici373665 kullanici373665 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DSL ışığının yanıp sönmesi ADSL modeminin servis sağlayıcı ile bağlantı kuramadığı anlamına gelir.

    Şöyle düşün: Senin evde modemin var karşı tarafta (Türk Telekom, Türk.Net, Vodafone artık ne kullanıyorsan) onlarda da bir modem  var. Senin modemin bir kablo ile  karşı taraftaki modeme bağlı (telefon hattı).

    İki modem birbirine kavuştuğunda DSL ışığı sabit yanmaya başlar.  DSL yanıp sönüyorsa iki modem bir biri ile iletişime geçemiyor demektir.

    Bunun sebebi senin modeme gelen kablo olabilir ya da servis sağlayıcında sorun olabilir. Diğer bir ihtimal de modem güç adaptörün modemi bozmuş olabilir.  Bunlar dışında yazılımsal bir sebeple bu sorun oluşmaz.

    hakan hakan (15424)