Modem internet ışığı kırmızı yanıyor ne yapmalıyım?

Sabah kalktım bi anda modemdeki internet ışığının kırmızı yandığını gördüm. TTNET kullanıyorum modemim Tp-Link şu anda internet yok internet ışığı kırmızı yanıyor yapmalıyım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Modeminizdeki internet ışığı kırmızı yanıyorsa internet hattınızda bağlantı problemi yaşanıyor demektir. Sizden kaynaklı değil internetinizin kendisinden kaynaklıdır.

    Modem internet ışığı kırmızı yanıyor ne yapayım?

    Bu sorun için öncelikle modeminize bağlanan internet kablolarını kontrol edin. Duvara bağlanan kablo yerinden oynamış olabilir, onu çıkarıp tekrar takın. Aynı şekilde duvardan gelen kablonun modeme bağlanan kısmı da yerinden oynamış olabilir. Modeme bağlanan kabloyu da çıkarıp tekrar takın ve internetinizin olup olmadığını kontrol edin.

    Eğer internet ışığı hala kırmızı yanıyorsa bu durumda internet servis sağlayıcınızla görüşmeniz en mantıklısı olur. Aşağıda internet servis sağlayıcılarının müşteri hizmetlerinin iletişim numaralarını paylaştım. Arayıp arıza kaydı bırakın.

    1. Türk Telekom (TTNET) müşteri hizmetleri: 444 0 375
    2. Turkcell Superonline müşteri hizmetleri: 0 850 222 1 222
    3. Vodafone SuperNet müşteri hizmetleri: 0850 542 0 542
    4. TurkNet çağrı merkezi: 0212 703 43 71
    5. Netspeed çağrı merkezi: 444 0 217
    6. Millenicom müşteri hizmetleri: 0850 333 0 333 - 0850 433 04 03
      Millenicom WhatsApp destek hattı:  0539 333 0 333

    İnternet servis sağlayıcınızla görüşüp bir şekilde arıza kaydı bırakmalısınız.

    Şunu da söylemek istiyorum yaşadığınız sorun geçici olabilir. Örneğin bulunduğunuz yerde bi altyapı çalışması vardır ve kısa süreliğine internet bağlantınızda kopma yaşanıyor olabilir. Mesela geçen hafta gece saat 02-03 gibi benim de modemimde internet ışığı kırmızı yanıyordu ve internetim gitmişti. Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradığımda bana bulunduğum yerde çalışma yapıldığını söylediler, internet problemim de kısa sürdü zaten 1 saat sonra geri geldi.

    omercik omercik (9418)