Modem Ip adresi nasıl bulunur?

Adsl modem ip adresi nasıl öğrenilir? Adsl modem IP adresi nasıl öğrenilir?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adsl modemin ip adresini basit bir kaç komutla öğrenebilirsiniz. Modem ip adresini öğrenmek için komut istemi üzerinden işlem yapmanız yeterlidir. Aşağıdaki adımlarla modem ip adresini öğrenebilirsiniz

    modem ip bulma

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte basın. Karşınıza gelecek çalıştır penceresinde Aç yazan yere cmd yazın ve klavyeden enter tuşuna basın.
    2. Komut satırına ipconfig komutunu yazın (küçük harflerle) sonra klavyeden enter tuşuna basın.
    3. ipconfig komutu size şöyle bir ekran getirecektir:
      modem ip öğrenme
    4. Bu ekranda Default Gateway (Varsayılan ağ geçidi) yazan bölümdeki 192.168.1.1 gibi olan ip adresi modem ip adresidir. Bu şekilde kolayca modem ip adresini öğrenebilirsiniz.

    Yukarıdaki anladım ev gibi basit ağ ortamları için geçerli modem ip öğrenme çözümüdür. Daha karmaşık ağ yapılarında farklı yollar kullanmak gerekir. Bu sadece ev, küçük ofis gibi ortamlarda kullanılabilecek bir modem ip bulma tekniğidir.

    murat murat (12492)