Modem Işığı Kırmızı Yanıyor Ama İnternet Var

Selamlar elimde TD-W9960 bir modemim çoğunluk ile kablolu internet kullanıyorum wifi de ara sıra yaşıyorum bu sıkıntıyı modemin üstünde ışık bazen kırmızı yanıp sönüyor ama ona rağmen internete girişi mi devam ettirebiliyorum arada ikinci bir modem kullanıyorum dağıtıcı olarak airties air 5443 markalı sorunun ondan olduğunu düşmüyorum ama fikirlere açığım şuana kadar yaptığım müdahaleler işte internet sağlıyıcımı aramak ve modemi iğne başıyla resetleyip yeniden kurulum yapma bu sorunu yaşayan varsa daha önce yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.

sivrisinek sivrisinek (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    modemin üzerindeki hangi ışık kırmızı yanıyor?
    TD-W9960 modem  üzerindeki ledlerin / ışıkların anlamları

    •  (Power / güç)
      Işık yanıyorsa modem hazır / Işık yanıp sönüyorsa sistem başlatılıyor
    •  (DSL)
      Led yanıyorsa DSL bağlantısı hazır / Led yanıp sönüyorsa DSL bağlantısı yapılıyor / Yanmıyorsa DSL bağlantısında sorun var.
    •  (Internet)
      Led yanıyorsa Internet bağlantısı yapıldı kullanıma hazır / Led yanmıyorsa internet bağlantısı yok.
    •  (Wi-Fi)
      Led sabit yanıyorsa kablosuz ağ hazır /  Led yanıp sönüyorsa WPS bağlantısı yapılıyor / Led yanmıyorsa Wi-Fi özelliği kapalı
    •  (LAN)
      Led yanıyorsa en az bir kablolu cihaz bağlı / Led yanmıyorsa kablolu bağlı cihaz yok.

    şeklinde toplam 5 tane.

    Sorunun tam olarak ne olduğunu yazmamışsın. Kırmızı bir led yanıp sönüyor ama internet kesintisi olmuyor. Sorun tam olarak ne?

    alattin alattin (16999)