Modem televizyona ne kadar uzak olmalıdır?

Modem televizyonun yakınında olmasında bir tehlike varmı?

mat7 mat7 (341)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Televizyonunuz internet erişimi isteyen fonksiyonlara (YouTube, Netflix, Google vb.) sahipse modemden modeme değişmekle birlikte uzaklığın en fazla 6-7 metre olması tavsiye edilir. Ama televizyonun internetle bağlantısı yoksa, sadece uydu kanalları varsa modemin uzaklığının hiçbir önemi yok. Modemi televizyonun hemen yanına da koyabilirsiniz, 20 metre uzağına da, herhangi bir tehlike oluşturmaz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Televizyonumda internet bağlantısı yok sadece uydu kanallı. Modernimde 12 yıllık bir modem. Modemi televizyon dolabının alt rafından çıkarıp televizyonun hemen yanına koydum ve wifi daha iyi çekmeye başladı. Fakat tedirgin oldum ikisi bir arada aynı seviyede olması tedirgin etti beni. Cevabınızdan anladığım kadarıyla bu durumun zarar yok. @xbedirhanx (726) mat7 1 yıl önce
    • O halde cevapta yazdığım gibi uzaklığın bir önemi yok. xbedirhanx 1 yıl önce