Modem virüsünün tek kesin çözümü modemi değiştirmek mi?

TP-LINK TD-W8901G kullandığım modeme virüs bulaştı ( farklı cihazlardan girdiğimde de virüs kendini gösteriyor)

Araştırdığım kadarıyla 'modem virüsü' diye anılan bir durum. Bu yüzden modemimi değiştirmeyi düşünüyorum bu şekilde başka bir işleme gerek kalmadan sorunum çözülür mü acaba sadece modemi değiştirerek?

kemaldektas kemaldektas (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kesin çözüm modemi değiştirmek. Modemi resetlesen bile tekrar bulaşacaktır. Aslında virüs değil. Modeminde bir güvenlik açığı var ve saldırganlar otomatik olarak internete bağlı olan bu tür modemleri bulabiliyorlar. Sonra içine zararlı küçük bir uygulama yüklüyorlar veya ayarlarını değiştiriyorlar.

    Evet modemi değiştirdiğinde sorun kalmaz.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • bugün modemi değiştirdim tam sorun çözüldü diyordum ki bir süre sonra yine bir sayfaya yönlendirdi goac diye başlayan bi başlıktı. şimdi kullandığım modem ise HUAWEİ HG532e kemaldektas 7 yıl önce
    • @kemaldektas tarayıcınızı sıfırlamayı unutmayın. Aynı zamanda Adwcleaner ile tarama yapın. Girdiğiniz sitelerden zararlı script yüklenmiş olabilir. murat 7 yıl önce

    Çok teşekkür ederim sağolun ilginiz için.

    kemaldektas kemaldektas (3)
    7 yıl önce cevaplandı

    • eğer bir çözüm cevabı vermiyorsan lütfen bu tür cevapları sana yardım eden cevıbın altındaki yorum yaz seçeneğine tıklayarak yaz turansmsk10 7 yıl önce
    • aynı benimki gibi @kemaldektas turansmsk10 7 yıl önce
    • Peki anlaşılmıştır... yeni olunca :) @turansmsk10 kemaldektas 7 yıl önce