Modem wifi sorunu

Arkadaşlar modem sorunsuz bir şekilde çalışırken wifi ışığı şu an yanmıyor ve SSID yayınlamıyor. Öncelikle modemin üstünde bulunan wifi tuşuna yanlışlıkla dokunulduğunu düşündüm. Defalarca denedim  ama bundan kaynaklı olmadığınına karar verdim. Modemin kablosuyla arayüze giriş sağladım. Kablosuz: Etkin gözüküyor ama wifi ışığı yanmıyor. Daha sonra etkin halden devre dışı hale getirdim sonra tekrar etkin hale getirdim ama bu sefer etkin hale gelmedi. Anlayamadım etkin hale getirmeye çalıştığımda otomatik olarak devre dışına geri dönüyor. Çözümü nedir arkadaşlar hiçbir sebep bulamadım sorun oluşturacak.

mumim mumim (19)
3 yıl önce sordu

  • modemin yan taraflarında üstünde wlan yazan tuşa belli bir süre basmayı denebilirsin konuyla alakalı pek bir bilgim yok fakat başıma bir kez gelmişti. ahmet5847 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

@ahmet5847 'nin de dediği gibi wlan tuşuna 5-10 saniye basılı ve sorunun düzelip düzelmediğine bak ama eğer wlan tuşu var ise. Sorunu düzeltemezsen müşteri hizmetleri ile iletişime geç onlar gelip sorunla ilgilenebilirler.

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

    Wlan tuşunu denedim çok defa ama düzelme olmadı.Modemi fabrika ayarlarına geri döndürdüm ve müşteri hizmetlerini aradım. Altyapı kaynaklı olduğunu söylediler. Wlan ışığı yanmaması altyapı sorunuyla mı ilgili bunu merak ediyorum

    mumim mumim (19)
    3 yıl önce cevaplandı

    • emin değilim ama wlanının altyapıyla alakası olamaz diye biliyorum sonuç olarak wlan sinyalini modem veriyor ahmet5847 3 yıl önce
    • internet olduğu halde wlan yanmıyor değil mi ? yani dsl ve internet'in ışığı yanıyor ahmet5847 3 yıl önce