modem wvan özeliği kulan

modem de wvan nedir ne işe yarar nasıl kullanabilirim

nuri92 nuri92 (32)
8 yıl önce sordu

  • Hangi marka modem bu? WVAN diye bir özellik yok. Yanlışınız olmasın. hakan 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Coğrafi olarak uzak mesafelerdeki yerel ağları ve bilgisayarları birbirine bağlamak için kullanılır. Örneğin iki şehir arasındaki bilgisayarlar ya da iki ülke arasındaki bilgisayarlar WAN ağıyla birbirine bağlanabilir. WAN ağına en iyi örnek olarak Internet gösterilebilir. Bir switch yardımıyla internete açılan LAN’a bağlı bilgisayarlar, uzak bir konumdaki diğer LAN’a bağlantı kurabilirler

candan candan (4301)
8 yıl önce cevaplandı

    Sormak istediğiniz WLAN olabilir mi?

    WLAN - Wireless LAN yani kablosuz yerel ağ anlamına gelir. WLAN destekleyen cihazlar ile birbirine yakın konumdaki cihazları kablosuz olarak birbirine bağlayarak bir ağ oluşturabilirsiniz.

    Örneğin okul bilgisayar laboratuvarlarındaki bilgisayarların kablosuz olarak bağlanmasını düşünebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

    • hyır ya 3g wvan wlan zaten var bu başka ttnet aldım modemi nuri92 8 yıl önce
    • Anlatmak istediğiniz ve Candan arkadaşımızın da açıklamasını yaptığı WWAN (Wireless Wide Area Network) özelliği olabilir. damlakoc 8 yıl önce
    • Olabilir damlakoc, WVAN diye bir özellik hiç duymadım çünkü hakan 8 yıl önce