Modemde sadece Wi-Fi ve power ışığı yanıyor. Ne yapmalıyım?

Sabah uyandım. Baktım internet yok. Adsl modemde sadece açma kapama ışığı ve kablosuz ışığı sabit yanıyor. Başka hiç bir ışık yanmıyor. Normalde adsl ışığı yanıp söner sonra internet ışığı yanardı. Modemim TPlink marka. Modemi kapatıp açtım. Fişini çektim, taktım ama sonuç alamadım. İnternete bağlanmıyor. Sorun ne olabilir?

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modemde sadece wi-fi ve güç ışığı yanıyorsa iki ihtimal var:

    • Yüksek ihtimalle adsl hattı ile ilgili bir sorun yaşıyorsun.  Modeme gelen hatta sorun var.
    • Düşük ihtimal Adsl modemin arızalanmış.

    Öncelikle adsl modeme gelen telefon kablosunu kontrol et. Üzerinde ek var mı? Ek yerleri oksitlenmiş olabilir. Varsa ek yerlerini elden geçir, yenile. Bu işlerden almazsan bilen birinden yardım al. Bina içinde telefon kablosunda bir sorun olmadığından emin ol.

    Daha sonra  yapman gereken internet hizmeti aldığın servis sağlayıcıyı araman ve arıza kaydı oluşturman.

    • Türk Telekom Internet arızası için 444 1 444 nolu telefonu
    • Turkcell Superonline arızası için 0850 222 1 222 nolu telefonu
    • Turk.Net arızası için 850 288 80 80  nolu telefonu

    Telefondaki yetkiliye durumu aynen anlat. Sadece wi-fi ve güç ışığı yanıyor de.  Bu ışıkların sabit yandığını da söyle.  telefondaki kişi hat kontrolü yapacak. Hattında sorun olduğunu görecek. Çünkü ADSL bağlantısı yapılamıyor durumda. Daha sonra bir arıza kaydı açacak ve birilerini sana yönlendirecek.

    İnternet servis sağlayıcından gelen servis elemanları kontrolleri yaptıktan sonra durum netleşir.  Havalar yağışlı olduğunda bu tür sorunlar olabiliyor.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Nihayet sorunu düzelttiler abi. Sorun türk telekomdayymış. alivecan 5 yıl önce

    Son olarak ADSL kablosunu da çıkarıp tekrar tak bağlantıları falan kontrol et bir sorun olmadığına eminsen demek ki internetinde problem vardır müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bırakman gerekecek.

    Kullanıcı olarak senin yapabileceğin fazla bir şey yok aslında sen yapabileceklerini yapmışsın.

    omercik omercik (9418)