Modemdeki USB girişi ne işe yarar?

Modemlerde bulunan usb port girişi ne işe yarar? usb takınca ne olur?

veysi2023 veysi2023 (149)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @ybaskin34  bahsetmiş ben biraz detaylandırayım:

    Modemdeki USB port ne işe yarar: Dosya paylaşımı

    Modem üzerindeki USB port genelde dosya paylaşımı için kullanılır. Modem içinde ayarlarda FTP gibi bir seçenek göreceksin. Eğer USB porta bir flash bellek ya da disk takarsan, modem üzerindeki FTP ayarlarından bu diske erişim yetkisi verebilirsin.

    FTP dosya transfer protokolüdür. FTP istemci ( FTP client) yazılımları ile FTP sunuculara bağlanıp dosya indirebilir, dosya yükleyebilirsin.  Örneğin FileZilla ücretsiz bir FTP istemcidir.

    Modemdeki USB port ne işe yarar: Yazıcı Paylaşımı

    Yine modem üzerindeki USB porta yazıcı bağlayarak yazıcı paylaşımı yapabilirsin. Eğer evinde birde fazla kullanıcı var ve tek yazıcın varsa yazıcı paylaşımını modem üzerindeki USB porttan yapabilirsin.

    Modemdeki USB port ne işe yarar: USB dongle ile internet (Yönlendirici)

    Eğer internet bağlantın koparsa ve elinde Turkcell, Vodafone gibi bir kurumdan alınmış USB dongle varsa bununla internetiği çoklayabilirsin. Yani mobil veriyi modemde kullanabilirsin. Ev kullanıcısı için değil ama şirketler için kullanışlı olabilir. Bu şekilde internetini yedekli çalıştırabilirsin

    Modemdeki USB port yukarıdaki gibi pek çok işe yarıyor.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      USB porta “ vınn “ takarak modemi 3G bağlantılı modeme çevirebilirisin.

      Android - İPhone gibi telefonlarla USB bağlantısı yaparak ; telefondaki interneti modem üzerinden paylaşabilirsin.

      Ek olarak Flash Bellek ya da Harici Harddisk bağlayarak ağ üzerinden “ Dosya Paylaşımı “ yapabilirsin.

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)