Modemden Modeme İnternet Çekmek (Evler Arası)

Merhaba, üst katımdaki komşumdan internet çekmek istiyorum. Onun modeminden kendi modemime kablo çekeceğim ve kendi modemimi normal bir modem gibi olacak ancak kablolaları yanlış mı takıyorum yoksa -varsa- gerekli ayarları mı yapmıyorum bilmiyorum ama bu işi beceremedim. Kablo nereden çıkıp nereye bağlanmalı (iki ev arası modemlerin bağlanması için kullanacağım kalbo), ayarlar nasıl yapılmalı yardımcı olabilecek birileri var mı?

orhandrdgn orhandrdgn (13)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Senin evindeki modemin görevi ne olacak? Wifi yani kablosuz mu kullanmak istiyorsun?

    Eğer böyle bir şeyse o zaman sen normal portlar arasında Cat6 kablo çekeceksin. Daha sonra senin modemde bazı ayarlar yapman lazım.

    Senin modemin arayüzüne gir. NAT ve DHCP hizmetlerini kapat ve modeminin modunu Bride * Köprü moduna al. Bunu adsl modemin arayünü kurcalayarak bulabilirsin.

    murat murat (12492)