Modemden site engelleme nasıl yapılır?

zywall usg 100 kullanıyorum kullanıcıların video bazlı sitelere ve bazı web sitelerine girişini engellemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim

userss userss (1)
6 yıl önce sordu

  • modem ara yüzünden yapa bilirsin filitre bölümünden yapabilirsin sanırım.. krsn 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Eğer internet servis sağlayıcısı TürkTelekom ise bu servis sağlayıcının ücretsiz "Güvenli İnternet" (tıkla) hizmetinden faydalanarak bu istediklerini yapabilirsin:

Güvenli İnternet Hizmeti ile alakalı Sıkça Sorulan Sorular (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

    HTTPS protokolüne sahip siteler (vaktiyle modem üreticisinden aldığım bilgiye dayanarak söylüyorum) modem arayüzünde bulunan "filtreleme" özelliği kullanılarak engellenemiyor. Bunun yerine direkt olarak HTTPS protokolünü engellemeniz gerekiyor. Ama bunu yaparsanız HTTPS kullanan diğer sitelere (YouTube, Facebook...) giremeyebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)