Modemi fabrika ayarına döndürdüm. Internete giremiyorum

merhaba arkadaslar modem fabrıka ayarlarına dondum ağ şifresi degişmiş ag giremıyorum şifreyı nasil bulcam yardimcı olurmusunuz

kullanici379315 kullanici379315 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    öncelkle geçmiş olsun arkadaşım herhangi bir tarayıcınızla üst kısıma gelin 192.168.1.1 yazın enterleyin o olmazsa 192.168.2.1 i deneyin enterleyin karşınıza kullanıcı adı şifre gelecek kullanıcı adı bölümüne ''admin'' şifre bölümünede ''admin'' yazın enterleyin karşınıza modem arayüzü gelecek sol tarafta bulunan kablosuz ağ yazan yere tıklayın alt tarafta bulunan güvenlik ayarı yazısına tıkladıktan sonra ekranın sağ tarafına PSK şifreleme anahtarı yazan yerin altındaki kutucukta yazan harfler numaralar senin modeminin fabrika ayarları yapılırken atanmış numaralardır bu şifreyi degiştirmek istiyorsan aklında tutabileceğin şifre girip degiştir butonuna tıklaman lazım bunları gerçekleştirmek için modem ve bilgisayar arasında kablo takılı olması lazım geçmiş olsun

    efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
    7 yıl önce cevaplandı

      @efsaneemrahylz arkadaşımız farklı bir açıdan olayı çözümlemiş ama siz sanırım Wi-Fi ağına hiç bağlanamıyorsunuz.

      Modemler sıfırlandıklarında (fabrika ayarlarına döndüklerinde) içerisindeki tüm ayarlarda sıfırlanmış olur.Çoğu modem de varsayılan olarak Wi-Fi şifresi vardır ve genelde bu şifre Modemin altında yazmaktadır.Eğer bu şifreyi bulamadıysanız tek çareniz modemi kablo ile bilgisayarınıza bağlamak ve şimdi @efsaneemrahylz arkadaşımızın dediği gibi 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 adreslerine girerek Wi-Fi modem şifrenizi öğrenmeniz veya Wi-Fi modem şifresini değiştirmeniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)