Modemi Güncellerken Hata Vermesi

Marhaba herkese özellikle @farurhenho kişisi size çok soru sordum özür dilerim. Şimdi ben modem güncelleme sorusu sormuştum ve yarım saat önce 4-5 kere yapmaya çalıştım şöyle bir hata verdi.

HATA: GÜNCELLEME BAŞARISIZ... Upload edilen dosya router tarafından kabul edilmiyor.

Modem marka ve modeli: TP-LINK TD-W8951ND

Sitesine girip 1,5/2 MB boyutunda ki ZİP dosyasını indiriyorum. Model sürümümü ise V5 olarak seçiyorum. ZİP dosyası hemen iniyor. Winrar yardımı ile buraya çıkart diyorum.

Daha sonra ise  192.168.1.1 ip adresi ile arayüze giriş yaparak “Bakım( maintenance ) / Firmware” seçeneğine tıklıyorum.

 “ras” isimli güncelleme dosyasını seçtikten sonra Güncelle diyorum. 1 dakika güncelleme başladı yazıyor, kapatmayın yazıyor.

Sonra birden HATA: GÜNCELLEME BAŞARISIZ... Upload edilen dosya router tarafından kabul edilmiyor. diyor. Ve modem yeniden başlıyor.

2 farklı tarayıcı da dediğim gibi 4-5 kere bunu denedim. Aynı hatayı verdi. Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarında denedim.

Ayrıca modem arayüzüne giremiyorum diye de soru sormuştum güncelleme yapmadan önce modemi resetleme yaptım ve şuan arayüzüne girebiliyorum. Tek güncelleme sorunum kaldı.

Kalabalık yaptıysam çok özür dilerim. Bilgim yok sizlere ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

20172018 20172018 (3)
6 yıl önce sordu

  • Özür falan gerekli değil ve kimse bu sitede kalabalık olarak görülmez. İçin rahat olsun. temmuz 6 yıl önce
  • çok sağ olun. 20172018 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Yanliş bir dosya download etmiş olabilirsin. Yani farklı bir model için gibi.. Model sürümünün v5 olduğundan eminmisin?

Yada zip'ten dosya çıkartılırken hata yapılıyorsa.. Güncelleme dosyası bir imaj dosyası (*.bin veya *.iso) olmalı, öylemi?

Edit:

Birde bunu dene istersen:

TD-W8951ND_V5_140421_TR (tıkla)

Edit 2:

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • modemin arkasında donanım sürümü V5.1 yazıyor ama ben V5 seçtim. Çünkü V4,V6,V7 böyle gidiyor. ZİP içinde iki tane bir şey var biri dediğim ras isimli dosya diğeri ise Adobe Reader ile açılan bir şey galiba. 20172018 6 yıl önce
  • Mesajımın altına ilavede bulundum, yeniden bakarsın @20172018 temmuz 6 yıl önce
  • hemen yapıp geliyorum 20172018 6 yıl önce
  • bunu kabul etti güncelledim bir şey 5,10,15,20 diye doldu otomatik ekranı yeniledi kullanıcı adı ve şifre istedi girdim oldu galiba sağ olun. :D Bu en günceli değil mi? Birde ben ethernet kablosu ile güncelleme yaptım ama komşular wifi ile bağlımıdırlar tam bilemem. Sorun olmaz yani değil mi? 20172018 6 yıl önce
  • Tamamdır, hayırlı olsun :) @20172018 temmuz 6 yıl önce
  • sağ olun valla :D benimkini neden kabul etmedi hala anlamadım. sizin site başkaydı galiba gerçekten sitenin adının hakkını veriyorsunuz. :D 20172018 6 yıl önce
  • Hayır, aynı siteden ve resmi destek sayfasından yine.. Mesajımın altına yeniden bak, göreceksin (Sen belki başka diller için olan sürümü download ettiysen, o sebeple uyumsuz olmuş olabilir) @20172018 temmuz 6 yıl önce
  • şimdi baktım da 2016 da çıkan yeni var ben onu indirmiştim kabul etmedi ve altında 2014 var onu denemedim. benimkiler ingilizce sizinkiler türkçe bu nasıl oluyor ki? onların türkçesini bulamaz mıyız? 20172018 6 yıl önce
  • Uzattın ama.. Üreticinin resmi sayfasından son sürüm ve Türkçe güncelledin, daha ne istiyorsun :( @20172018 temmuz 6 yıl önce
  • 0 2014 ondan sonra 2014 ve 2016 da var ya :D 20172018 6 yıl önce
  • Onları yükle öyleyse.. Türkçe sürümünü 2016 çıkarmadılarsa ne yapabilirsin yahu! Olsaydı oraya onu koyarlardı herhalde öyle değilmi @20172018 temmuz 6 yıl önce
  • dövseydiniz 20172018 6 yıl önce
  • Yanımda olsaydın onuda yapardım :( @20172018 temmuz 6 yıl önce
  • beklerim :D 20172018 6 yıl önce

Biraz geciktim kusura bakma :) Sanırım sorun düzelmiş. Varmı bir sıkıntı?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

  • sorun yok temmuz bey ile anlaştık :D temmuz beyin verdiği link oldu ama o 2014 yılı 1 2014 1 tanede 2016 güncelleme var ama onların dili İngilizce yazıyor 2016 olanı denedim hata verdi. Galiba Türkçe değil diye hata veriyor. Onların Türkçesi yok mu dedim temmuz bey bağırdı :D 20172018 6 yıl önce
  • Şuan sıkıntı yoksa sevindim. Hadi hayırlı olsun @20172018 omercik 6 yıl önce
  • yok gibi 20172018 6 yıl önce