Modemi her kapatıp açtığım zaman bir ağ konumu seçmemi istiyor?

Modemi her kapatıp açtığımda benden ev, iş ve ortak ağ arasından birini seçmemi istiyor, her bağlantı kurduğumda yeni bir ağ gibi algılıyor. (şu an Ağ 10'a bağlıyım kapatıp açınca Ağ 11 oldu) Modemi sıfırladım fakat bir değişiklik olmadı, bunun dışında internet'e sorunsuz bağlanabiliyorum. Bu neden oluyor ve nasıl düzeltebilirim?
Win 7 kullanıyorum, modem ise TTnet'in TD-W9970 model modemi.

bot094 bot094 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sadece bilgisyarda mı bu sorun oluyor

    1.Çözüm:

    Windows 7 kullanıyorsan bilgisayarını güncellemeyi dene

    2.Çözüm:

    Sorun gidericiyi çalıştır yani Wifi simgesine sağ tıkla ve sorun gidericisine tıkla.

    3.Çözüm:

    Bilgisayarını Windows 10'a yükselt ve sorun halen daha devam ediyor mu diye bak.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Evet sadece masaüstü pc'de oluyor. bot094 3 yıl önce
    • Şunu fark ettim modem açık kaldığı sürece pc'yi kapatıp açmam bir şeyi değiştirmiyor, sadece modemi resetlediğimde bu sıkıntı oluyor. bot094 3 yıl önce
    • 🤔 Windows sürümü kaç @bot094 darkcrak 3 yıl önce
    • "Windows 7 Ultimate" yazıyor bunu mu soruyorsun? bot094 3 yıl önce
    • Windows 10'a yükseltip bir daha bakar mısın. @bot094 darkcrak 3 yıl önce
    • Resetleme yani kapatıp acma değilmi adils 3 yıl önce
    • Evet kapatıp açma fakat modemi kapatıp açınca IP adresin değişiyor ve her bilgisayardan bağlanmaya çalıştığın zaman sana uyarı veriyor bu IP sen misin nerenin IP gibi sanırsam WIFI ile ilgili bir dosya zarar görmüş ve sürekli sana ev mi iş yeri mi diyip soruyor @adils darkcrak 3 yıl önce
    • Windows 10'a geç dememin sebebi bu sorun orada düzele bilir çünkü Windows 10 kendi programlarını indirdiğinden ve eskilerini güncellediğinden dolayı bu sorun ortadan kakacaktır diye biliyorum @adils darkcrak 3 yıl önce
    • Modemi Windows 10 olan bir pc de denedim aynı sıkıntıyı çıkardı, modemi güncelledim vs. ama bir şey değişmedi, sanırım sıkıntı donanımsal. bot094 3 yıl önce
    • :/ yetkili servis il bu konuyu görüşmende fayda var yani interneti hangi sağlayıcıdan aldıysan onlara bu konuyu iletmen gerekiyor @bot094 darkcrak 3 yıl önce