Modemim çok yavaş nasıl hızlandırabilirim?

İlk olarak modem alırken 16 Mbps olarak anlaştım fakat ben inetnet'de hız testi yaptığım zaman 14 Mbps görüyorum ama onu da zor görüyorum.Müşteri hizmetlerini aradığım zaman bana diyorlar ki oraya bir kaç kişi yollayacaklarını söylüyorlar fakat hiç kimse şuana kadar gelmedi.

16 Mbps görmek için ne yapmam lazım?

16 Mbps anlaşmam var ve 14 Mbps görüyorum bazen de 4 Mbps görüyorum ne yapmam lazım?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bir çok intenet böyle fakat senin düşündüğün gibi de değil bu yani gayet normal 14 Mbps alman fakat bunu yükselte bilirsin ama telefonununkini yükseltemezsin.

    Peki nasıl yükselte bilirim?

    Bilgisayarını modeme doğrudan bağlar isen modeminin tam gücünü kullana bilirsin.

    Peki neden 4 Mbps ye düşüyor hızım sürekli?

    İnternetin sürekli açık kaldığı zaman parazitleri topluyor ve yük altında olduğu için doğrudan internet hızın düşüşe geçiyor bunu düzeltmek için şu adımları her akşam uygula veya her gün.

    • Akşam yatmadan önce modemi kapat. Modemin dinlenmesini sağlar
    • İnternet hızın düştüğü zaman interenetini 15 saniye kapat.

    Bu adımları uygular isen hem sağlığın açısından hem de modemin açısından iyi olur.

    Modemler sürekli açık olduğu zaman insanlara zarar vere biliyor.

    Halen daha internetim yavaş ne yapmam lağzım?

    Modemin etrafını kapatacak yani önünü kesen öğeleri kaldırman lağzım ve elektronik aletlerden uzak tutman lağzım.

    Elektronik alet dediğim televizyon ve radyo gibi.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

       16 Mbps kullanıyor ve 14Mbps görüyorsan bence iyi internetin.  Genelde 16Mbps denilen internet 16Mbps'e kadar anlamı taşır. Yani hız değişlendir. Bazen 13 mbps bazen 15mbps olabilir.

      İnternet hızını düşük görmenin bir kaç sebebi olabilir

      • Alt yapın kötüdür. Binaya giren kablolar eski, ekli olabilir.
      • Senin bölgende servis sağlayıcının alt yapısı kötüdür.
      • Senin bölgende servis sağlayıcının çok fazla kullanıcısı vardır kapasite yetersiz kalıyordur.

      Modeminle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sorun doğrudan servis sağlayıcınla alakalı.

      Tabi 16mbps yerine 4 mbps kullanıyorsan ciddi sıkıntı var demektir.

      murat murat (12492)
      4 yıl önce cevaplandı

        16 Mbps'e kadar olacak. Zatrn ADSL Kullanıyorsan o hızları alman normal, modemim yavaş demişsin aslında internetin yavaş olacak gerçi yine iyi alıyorsun. Adam göndereceğiz deyip göndermezlerse bunları taciz eder gibi tekrar tekrar araman gerekli ancak 16 Mbps aşman için biz hiçbirşey yapamayız prosedürdr 16 Mbps'e kadar olarak geçiyor yani sana isterlerse 1 Mbps bile verirler sen hiçbirşey yapamazsın. Anlaşma 16 Mbps değil 16Mbps'e kadar ancak yine de internetin yavaşmış, baştaki dediğimi uygulayın TT'yi taciz eder gibi arayın, şikayet edin paşa paşa geleceklerdir.

        hydra hydra (3800)