Modemimde ADSL ve Internet ışıkları sönüyor?

Genelde büyük çaplı download ya da upload yapınca yarısındayken ADSL ve Internet gidiyor ve işim yarıda kalıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

treajen treajen (43)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mekandaki telefon hat ve tesisatını -bina girişine kadar- kontrol etmekle işe başlayabilirsin. Daha sonra splitter ve varsa mekandaki hatta bağlı sabit telefonları devreden çıkararak binaya gelen telefon hat kablosunu doğrudan modeme takarak denersin. Bütün bunlardan sonuç alamazsan internet servis sağlayıcının müşteri hizmetlerini telefonla arayarak çözüm talep edersin. Eğer onlar problemin kendilerinden olmadığını ifade ederlerse;

    Modemi hard resetlersin, bulabilirsen modem için frimware yazılımı güncellemesinde bulunursun. Yine olmadı farklı modem bularak onunla denersin.

    temmuz temmuz (12505)