Modemimde sıkıntı yok ama internetim gidiyor

Modemimin ışıklarına baktığımda hepsi sorunsuz yanıyor ama arada internetim gidiyor bilgisayarı yeniden başlattığımda düzeliyor.

taha17 taha17 (91)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kablosuz ağ yani Wi-Fi üzerinden mi bağlısın?

    Mümkünse kablo ile bağlan ve sorun yaşıyor musun önce bunu test et.  Sorunun çok farklı sebepleri olabilir. Ayrıca eğer kablosuz bağlanırsan kablosuz ağ bağlantın mı kopuyor bunu anlamalısın. Kablo ile bağlanarak yine bunu anlayabilirsin.

    Bazen modem geç tepki verir. Yani örneğin modem DNS sorunu yaşıyorsa üzerinde hala internet ışığı yanıyor olabilir.

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

      DNS ayarlarını sıfırlamanda fayda var yani şu adımları izle.

      1.Çözüm:

      1. CMD'yi yönetici olarak aç.
      2. CMD'yi yönetici olarak açtıktan sonra şu komutu gir ve bilgisayarını yeniden başlat
        • ipconfig /flushdns

      2.Çözüm:

      Eğer sorunun devam ediyorsa bu sefer bilgisayarını güncellemeye çalış.

      3.Çözüm:

      Eğer antivirüs programı kullanıyorsan devre dışı bırakmayı deneyebilirsin.

      darkcrak darkcrak (5168)
      3 yıl önce cevaplandı

        -1

        sorun türkiye genelinde var

        gorele28 gorele28 (387)
        3 yıl önce cevaplandı

        • Bunu neye dayanarak söylüyorsun? hydra 3 yıl önce
        • Bilgisayarı yeniden başlatında sorun nasıl düzeliyor ve Türkiye genelinde ise herkes bilgisayarını yeniden mi başlatacak darkcrak 3 yıl önce
        • Türk telekom müşteri hizmetleriyle konuşup ve @taha17 arkadaşın probleminin yazdığı saatte aynı sorun bendede oluştu ona dayanarak söylüyorum alla alla pöff sana :) @hydra gorele28 3 yıl önce
        • @darkarc darlama beni @taha17 arkadaş sorununu paylaşmış bende yorum yaptım niye ikinize bu kadar batıyor yorumlarım anlamış değilim gorele28 3 yıl önce
        • Bir yerime battığı yok, bir şey diyorsun gerekçe sebep belirtmiyorsun, insanların aklında 5N1K soruları oluşuyor bunları cevaplamadığın nsürece tabii bu şekilde cevap veriyorum hydra 3 yıl önce
        • Her şeyi Türkiye geneline bağlayamayız @gorele28 ayrıca bir çözüm yazdığında direk Türkiye geneli olarak yazma kablolardan da kaynaklanabilir, bilgisayardan da kaynaklanabilir veya modemden de kaynaklanabilir. darkcrak 3 yıl önce