modemime reset atamiyorum

tplink modemine reset atmak istiyorum. amma modemin tum isiklari birlikde yanip sonuyorlar nerdeyse 1 saniye aralikli. reset tusunu 6-10 saniye basili tutsam bile bir fayda vermiyor. bilgisayardanda modem gorsenmiyor/ napabilirim?

miidlen miidlen (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modem reset için 20 saniye kapalıyken basılı tut, sonra reset tuşunu bırakmadan modemi aç 20 saniye daha reset tuşuna basılı tut.

    kawamoto kawamoto (71)
    7 yıl önce cevaplandı

      Birde reset tuşu ile birlikte açma düğmesine basarak dene bakalım (İki düğmeye aynı anda basılmalı). Ayrıca modemlerde hard reset (fabrika ayarlarına dönme) için küçük bir delik olur. Senin modemindede bu hard reset deliği olmalı. Eğer varsa o deliğe ince, sivri ucu olan bir madde (çivi, kürdan vb) sokup birkaç saniye basılı tutmalı, bu işlemi modemdeki ledler sönüp yeniden yanana kadar sürdürmelisin.

      temmuz temmuz (12505)