Modemin FTP şifresi nasıl değiştirilir?

Modemimi güvenlik için antivirüs ile taratırken FTP şifresi zayıf bulundu diye uyarı verdi FTP şifremi nasıl değiştiririm değiştirmezsem ne olur zayıf kalırsa ne olacak neden iss bunu değiştirmem gerektğini bana söylemedi ?

mumim mumim (19)
5 yıl önce sordu

  • @mumim Modemin ttnet'mi süper online'mi bi yazsan da ona göre cevap versek darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

FTP nedir bilmiyorsan FTP özelliğini kullanmıyorsun demektir. Bu durumdada FTP'yi kapatmanı öneririm.

Tarayıcı adres satırına http://192.168.1.1  yaz ve enter tuşuna bas. Bu senin modeminin ip adresidir. Bu ip adresi zaman zaman http://192.168.2.1 veya farklı da olabilir. Modem arayüzüne erişmek için bir kullanıcı adı ve şifrenin olması gerekir. Genelde admin kullanıcı adı ve parola admin işe yarar ama bazı modemlerde bu farklıdır. Bu sebepten modem marka ve modelini bilmemizde fayda var. Modeme eriştikten sonra menüde FTP seçeneğini göreceksin. Bu ayar USB Settings gibi bir bölümde olabilir. Buna tıkla ve Disable yani devre dışı yap.

Bu işlemden sonra modem üzerindeki FTP ayarlarını kapatmış oldun. Eğer kullanılmıyorsa bu tür servisle kesinlikle kapatılmalıdır.

hakan hakan (15424)