Modemin LAN Portu üzerinden bağladığımda internete giremiyorum

Türk telekom zynx modem kullanıyorum bu modem de 4 lan 1 wan var ayrı olarak lan bölümüne kablomu taksam da pc ye net gelmiyor wana özel kablomu lazım?

Windows 7 ultimate kullaniyorum Lan portuna ethernet kablomu takıyorum ama pc ye internet yinede gelmiyor wan portuna da bir kablo takmam gerekiyor mu?

kullanici999494 kullanici999494 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WAN portuna herhangi bir kablo takman gerekmiyor.

    Lan portuna şu şekilde bir kablo takmalısın:

    Kablonun adı RJ 45 Patch kablosu diye geçer.

    rj 45 kablo

    Bu kablonun bir ucunu laptopa diğer ucunu modem üzerindeki LAN portlarından birine taksan yeterlidir. WAN portu boş kalmalıdır.

    Bunu yaptığında Modem üzerindeki bağlantı yaptığın LAN portunun ışığı yanmalı ve bilgisayarın ethernet kartının da aynı anda ışığı yanıyor olmalı. Işıkları yanmıyorsa başka bir LAN portuna kabloyu tak. Yine yanmıyorsa başka bir kablo ile denemelisin.

    Işıklar yanıyorsa önce bilgisayarı bir yeniden başlat. Sorun devam ediyor mu kontrol et. Sorun düzelmezse bu cevaba yorum yaz. Seni yönlendirmeye çalışayım.

    alattin alattin (16999)