Modemlerinizi 24:00 den önce yeniden başlatın (Aralık 2016)

Kullandığınız verilerin (kota) bir sonraki aya geçmemesi için Modeminizi 24:00'dan önce yeniden başlatmayı unutmayın.

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Turk Telekom internet servis sağlayıcısı kullanıyorsanız kullandığınız, harcadığınız verilerin sisteme yansıması eğer modem hiç kapatılmamışsa 12 saatte bir yapılır.Örneğin şuan kullandığınız, indirdiğiniz verilerin sisteme geçmesi 12 saat sonra olur.Eğer oturumu sonlandırıp tekrar başlattığınızda 12 saat süresi beklenmez ve harcadığınız veri miktarı anında sisteme geçmiş olur.Oturumu sonlandırıp yeniden başlatmak için de modeminizi yeniden başlatmanız yeterlidir.

    Modeminizi 24:00'ten önce yeniden başlattığınızda harcadığınız veriler bu ay içinde kalacak diğer aya yazılmayacaktır.

    Örnek olarak modemi 23:55 te arkasındaki güç düğmesinden kapatın veya fişini çekin.Ardından tekrar açın.Ancak açma durumunu 24:00 ten sonraya bırakmayın.Bu durumda oturum açılmamış olduğundan verilerin yazılmama ihtimali olabilir.

    Bunu söylememin nedeni sınırsız internette kullansanız, Adil Kullanım Kotası olayına takılabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      hmm ne güzell :>

      kugabugra18 kugabugra18 (47)