Monitör ekranında vga no sinyal diye bir görüntü çıkıyor karşıma sorun nedir

Kasayı çalıştırıyorum ama ekranda VGA no sinyal veriyor sorun nedir bilmiyorum bilgisayarı bir süre kullanmadım tekrardan kurduktan sonra böyle bir sorunla karşılaştım kabloları taktım yerlerini değiştirdim fakat sorun yine aynı

fbca13 fbca13 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kabloyu değiştirdiğin halde yine sinyal yoksa kasa kapağını açarsın ve kasayı yan yatırırsın. Ekran kartının onboard olmayıp PCI Express kart olduğunu düşünüyorum. Eğer böyle ise Kartın kenarından slotuna doğru iki elinin başparmağı ile sıkıca bastırırsın, slota iyice oturmasını sağlarsın ve kartı kasaya sabitleyen vidayıda sıkarak yeniden denersin. Çarpma düşme ve sarsıntı hallerinde ekran kartları slotlarında oynayarak gevşeyebiliyorlar ve kontaklar temas vaziyetlerini kaybedebiliyor. Ekrana sinyal gelmeme sebebi çoklukla bu yüzden olabiliyor.

    Site içi "Sinyal yok" araması sonuçları (tıkla)

    Site içi "Ekrana görüntü gelmiyor" araması sonuçları (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)