Monitör sorunu nu nasıl çözebilirim?

Arkadaşımdan monitör aldım onun bilgisayarında çalıştırdım sorun yok ama ben bilgisayara takınca arka planda sürekli beyaz karıncalanma oluyor ve görüntüyü b*k ediyor unity oyununu tam ekran oynuya biliyor ama far cry 4 oyunu nu full ekran oynaamıyorum lütfen yardım edin !

miendisbey miendisbey (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Arkadaşından aldığın monitör onun PC'sine takılı olduğunda normal performans ile çalışırken senin PC'ye takılınca aynı sonucu vermiyorsa problemin sebebi o monitör değil, senin makinenin performans yetersizliğidir. Bu yetersizlikte temel donanımlarla alakalıdır ve bunların arasındada -oyunlarla alakalı olarak- en önemli olanı ekran kartıdır (Daha sonra işlemci ve sistemdeki fiziksel RAM'ler gelir).

    Özet olarak sözünü ettiğin problemin sebebi monitör değil senin PC'nin donanım yetersizliği ve buna bağlı olarakta performans yetersizliğidir.

    Öyleyse senin yapman gereken monitör problemi çözmek olmayıp sisteminde upgrade (donanım yükseltmesi) düşünmek. olacaktır.

    temmuz temmuz (12505)