Monitörde "Alan Dışı" Sorunu

Arladaşlar esenlikler. Bugün sabah okuldan geldim biglisayarı açtım ekran çözünürlüğüm bozulmuştu düzeltmeye kalktığımda "Alan dışı" hatası verip geri atıyordu. Sistem geri yükleme yapıp yeniden açtım. Bu sefer monitör hiç açılmadan "Alan dışı" hatası veriyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Yani kasa çkasa çalışıyor fakat monitör buluruz simsiyah mavi bir kutu içerisüjfe "Alan dIŞI " yazıyor.

sonadhan sonadhan (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Monitörün bozulmuş gibi görünüyor (Monitör bozularak olması gereken görüntü çözünürlük ve belki tarama / yenileme hız desteklerini sağlayamaz hale gelmiş olabilir).

    Başka bir monitöre veya televizyona bağlayarak denemelisin.

    Olmazsa PC'yi güvenli modda açabilirsen ekran kartı sürücüsünü kaldırarak yeniden açmayı denersin.

    temmuz temmuz (12505)