Monitörde no signal hatası

Bilgisayarı açtığımda monitörede no signal yazıyor.  Kasa çalışıyor fan sesini duyabiliyorum. Ayrıca bilgisayarı düğmesinden açtığımda üzerindeki ışıkları yanıyor.

no signal hatası nedir? Neden monitörde no signal hatası alınır? no signal hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    No signal hatasının sebepleri ve çözümü:

    Monitörde No signal  hatasının anlamı bilgisayarınızın monitörü kasadan sinyal alamıyor demektir.

    Bilgisayar monitörünün kasadan sinyal alamamasının çeşitli sebepleri olabilir.

    No signal hatasının sebepleri;

    • Bilgisayar kasası kapalı, monitör açıksa No signal hatası alırsınız.
    • Bilgisayar kasası bir sebepten açılmıyor enerji gelmiyorsa No signal atası alırsınız.
    • Kasa ile monitör arasındaki kablo yerinden çıkmışsa  No signal hatası alırsınız.
    • Kasa ile monitör arasındaki kabloda sorun varsa, pinler ezilmiş, kopma olmuşsa  No signal hatası alırsınız.
    • Ekran kartınız arızalandıysa  No signal hatası alırsınız
    • Ekran kartınız devre dışı bırakıldıysa  No signal hatası alırsınız.

    Ayrıca eğer bilgisayarınız onboard yani tümleşik ekran kartına ayrıca ilave bir ekran kartına sahipse ve siz aktif olmayan ekran kartı çıkışına monitörü bağladıysanız  No signal  hatası alırsınız.  Aktif olan ekran kartı bilgisayar BIOS'u üzerinden ayarlanabilir.

    Bu bahsettiğim son adım bilgisayar modelleri arasında farklılık gösterebilir.  No signal  hatası temel olarak sinyal gitmeyen monitör hatasıdır ve hatayı gidermek için ekran kartı, kablo ikilisine odaklanmalısınız.

    Sonuç olarak bu hata tamamen donanım kaynaklı bir hatadır. Sorun kasa ile monitör arasındaki kablo, ekran kartı, veya kasanın kendinden kaynaklanabilir.

    murat murat (12492)