Monitörün desteklediği en yüksek çözünürlük 1920x1080 ise daha yüksek çözünürlükleri görüntüleyemez mi?

Yani bu monitörüm 1080p üstündeki görüntüyü algılayamıyor mu demek?

taha17 taha17 (91)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Monitörünün desteklediği en yüksek çözünürlük 1920x1080 ise o zaman senin ekran kartın   2560x1600 gibi daha yüksek bir çözünürlüğü destekliyorsa bunu kullanamazsın demek. Evet monitörün daha yüksek çözünürlükleri görüntüleyemez. Frekans hatası verir.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

      Nasıl yani biraz daha detay verebilir misiniz?

      Ayrıca mümkünse ekran görüntüsü ile destekler misiniz?

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      6 yıl önce cevaplandı

      • aslında soru açık yani 1920x1080 bir monitörle 4k video izlenir mi? taha17 6 yıl önce
      • Soruyu tam kavrayamamıştım şimdi oldu :). Evet izleyebilirsiniz. Yani YouTube de 4k açtığınızda nasıl izleyebiliyorsanız, 4k bir videoyu da Full HD bir monitörde izleyebilirsiniz. Bu sorun olmayacaktır. Monitörünüz de 4k destekli olsaydı görüntüyü daha net olarak izleyebilirdiniz @taha17 ismailsarp 6 yıl önce