Monitörün hoparlöründen gelen tuhaf cızırtı.

Birkaç ay önce Vatan Bilgisayar'dan sistemi ve Asus VP247T monitörü aldım. İşletim sistemini driverleri vb. yükledim ve Aygıt Yöneticisinde de herhangi bir ünlem görünmüyor. Özellikle günlük kullanımda facebook tarzı sitelerde takılırken sayfayı aşağı yukarı kaydırdığımda monitörün hoparlöründen acayip bir cızırtı çıkıyor.Oyun oynarken de arkadan bir cızırtı geliyor. İlk başlarda fazla aldırış etmedim fakat sonradan ciddiye almaya başladım. Çözümü nedir nasıl düzeltebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

gncr gncr (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başka bir sesli ekran (TV Gibi) veya hoparlör/ses sistemi ile denedinmi? Eğer denediysen ve sonuç değişmiyorsa aşağıdaki çözümlere bakmanda fayda olur.

    Windows 10 Hoparlör cızırtı sorunu nasıl çözülür? (tıkla)

    Ses Cızırtı Problemi (tıkla)

    Eğer bağlanılan bir televizyondan veya harici bir hoparlörden/ses sisteminden aynı bozuk ve cızırtılı sesler gelmezse bu monitörün donanımsal bir problemi olduğu sonucunu verirki o halde monitör yetkili teknik servise gösterilmelidir.

    Yok eğer başka sesli ekran veya harici ses sistemindede aynı cızırtılar duyuluyorsa o halde -üst linklerdeki çözümlerde işe yaramıyorsa- ses kartı sürücünü günceller veya daha uyumlu bir ses kartı denersin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • maalesef gncr 7 yıl önce
    • Eğer ekran kartın destekliyorsa bir televizyona bağla bakalım (DVI veya HDMI bağlantısı ile). Veya monitörün sesini iptal ederek (kısarak, kapatarak) ses kartından hoparlör bağlayarak deneme yap temmuz 7 yıl önce

    Monitör hoparlörünü kapatıp, pc'ye harici bir hoparlör takacağım. Eğer bir gelişme olursa belirtirim. Yardım için teşekkür ederim

    gncr gncr (9)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • Monitör hoparlörü yerine harici bir hoparlör kullanıyorum. En azından o rahatsız edici cızırtı gitti. Yardım için teşekkür ederim. gncr 7 yıl önce
    • Yalnız son bi sorum var, monitörün sesini kapattık ama, cızırtılı sesin nedeni pc'ye zarar vermez değil mi? gncr 7 yıl önce
    • Geçmiş olsun. Monitör hoparlör sesinin kapatılmasında hiçbir problem olmaz, meraklanma. Zira yazılımsal bir problem yok ve sadece monitör hoparlörü kullanılmıyor. temmuz 7 yıl önce
    • Eyvallah, yardım için teşekkür ederim, sonunda aylardır kafamı kurcalayan bu sorun çözülmüş oldu. :D gncr 7 yıl önce