Monitörün Hopörlörü Çalışmıyor

Arkadaşlar merhaba benim ekran kartım rx 570 arızalandı bende idarelik eski bir kart aldım ucuzdan AMD Radeon HD 5450 Taktım ama şuan Asus vp model monitörümdeki hopörlör özelliği çalışmıyor driverleri güncelledim ayarlardan kurcaladım olmadı acaba rx 570 yerine eskiyi taktığım için olabilir mi ama buda HDMI Girişli ekran kartı acil yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

ahmet54 ahmet54 (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    NOT: Arkadaşlar ses denetim masasında AMD HDMI Output ve Realtek hoparlör takılı değil gözüküyor ve bilgisayarcı onboard bios pil felan birşeyler söyledi bende tamam dedim hep uykulu olduğum için

    ahmet54 ahmet54 (3)
    2 yıl önce cevaplandı

      Ekran üzerindeki hoparlörü kullanabilmek için sadece HDMI bağlantısı yeterli. Ekran kartının bununla bir ilgisi yok. Sadece tesafüden denk gelmiş olabilir.

      Sistem > Ses bölümüne gittiğinde Hoparlör / .... Ekran için es gibi seçenekleri görüyor musun?  Ekran için ses.. yazan monitördeki hoparlördür.

      Ayrıca monitörün kendi menüsü ve ayarları vardır. Burada ses açık mı kontrol etmen gerekir

      Buradaki gibi Sound ve Input select bölümlerini kontrol etmelisin. Sendeki menü belki farklıdır.

      Input Select menüsünde Line in / HDMI / DisplayPort gibi bir seçemek olmalı onu seçmelisin.

      hakan hakan (15424)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Input da HDMI Ve VGA Var HDMI Seçili Ses ayarı yok ses düzeyi var sadece Ses denetim masasın da Hoparlör ve AMD HDMI Output takılı değil olarak gözüküyor eskiden ben hoparlör den ses alırdım acaba bu bilgisayarcı anakart dan birşeyle mi oynadı da böyle oldu çünkü ilkten onboard dan ekran kartsız çalıştırmaya çalıştı ahmet54 2 yıl önce