Monster Abra A5 V13.3.1 ve Abra A5 V13.4 mu, hangisini almalıyım?

Şimdi ben bi arada bi derede kaldım.

Monster Abra A5 alacağım. ikisi arasında kaldım şunlar :

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V13-3-1.html

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V13-4.html

birisinde i7 birisinde mekanik klavye var.

Ben bunu uzun zamanlı kullanım ve oyun vs için istiyorum

mekanik klavyeli  modelimi i7 li modelimi almalıyım

mekanik klavyeli modeli almak istiyorum ama i7 ile i5 arasında ne kadar fark var onu merak ediyorum soracaklar olursa :

Intel Coffee Lake Core i5-8300H

Intel Coffee Lake Core i7-8750H

turansmsk11 turansmsk11 (16)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    i7 işlemci i5 işlemcisine göre çok daha performanslı bir işlemcidir.

    i5 8MB önbelleğe sahiptir. i7 9MB önbellek barındırır.

    i7 6 çekirdeğe sahip. i5 4 çekirdeğe sahip.

    i7 her şekilde i5 işlemciden daha hızlıdır.

    Abra A5 V13.3.1  ve Abra A5 V13.4 modellerini aynı paraya satılıyor olması tuhaf. Sırf işlemci yani Intel Coffee Lake Core i5-8300H ve  Intel Coffee Lake Core i7-8750H arasında neredeyse 150$ fiyat farkı var. Mekanink klavyenin bu kadar fark yaratacağına inanmıyorum.

    i5 olanda bir disk farkı var. i5 olanda daha hızlı bir SSD kullanılmış.  Bunun dışında teknik diğer veriler aynı.

    Benim tercihim i7 olandan yana olurdu.

    murat murat (12492)