Mookie1.com çerezi nedir?

Merhaba,

Google çerez kısmında mookie.com(mookie1 de olabilir tam hatırlayamıyorum kusura bakmayın) çereziniz gördüm. Zararlı mıdır? Youtube.coma giriyorum hep. Malwarebytes Anti Malware, Bitdefender, Hitmanpro ile tarama yaptım bulmadı. Hitman tüm çerezleri siliyor zaten ama youtubede sonradan yine geliyor daha sonra. (20 Dk)teşekkürler.

takemastertr takemastertr (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mookie1.com  gibi çerez (cookie) izleme çerezi denir. Pazarlama satış için kullanılan küçük dosyalardır. Bu dosyalar zararlı değildir. Örnek vermek gerekirse, Hepsiburada.com'da  telefon arattınız, sonra Facebook'ta, ve diğer sitelerde reklamlarda karşınıza hep telefon çıkar. İşte bunun sebebi bu tür çerezlerdir.

    Virüs değiller, internetin bir parçası gibi bakabilirsin.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

      Çeşitli web sitelerinin insanlar hakkında bilgi toplamak için yaptığı çakallıklardan birtanesi de bu olsa gerek :) Fazla kafanızı takmayın, bilgisayarınıza bir zararı olduğunu zannetmiyorum.

      omercik omercik (9418)